Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене на турбо при дизел мад 1900об. при подаване на газ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виене на турбо при дизел мад 1900об. при подаване на газ.

    Здравейте. Скоро си взех колата от ремонт защото скъсах пистов ремък, блокирами единия лагер на динамото и до там. Та въпроса мие днес при това студено време при 1900об. на турбината /за дизел 1700куб/. за почва да вие, та ми е малко странно, нормално ли ? До сега не съм имал такъв проблем при горе долу същото студено време. На какво се дължи. и от какво се е получило ако досега не се е случвало от 4 зими нищо такова. Дайте мнение. Благодаря.ако темата не е точно за раздел дизел, моля модераторите да я изместят където е необходимо.Благодаря

    #2
    от какво е станало можем само да гадаем.погледни първо дали оста на турбото има луфтове и ако има особено аксиални значи си за друго турбо.освен това не винаги виенето идва от турб може да е от ролка,от динамо и т.н.затова първо трябва да погледнеш турбото за луфтове.последното се скапва от лошо масло ,нередовна смяна на масло ,проблем с налягането на маслото и т.н

    Коментар


      #3
      И при мене над 1900 се чува едно като високочестотно виене като му подавам газчица, но мисля че е нормално.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        При мен на дизела турбото си свири нон-стоп - така си е по рождение и винаги е било така, т.е. не се променя, а не се и чупи

        Коментар


          #5
          1749 си вият.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Няма турбина дето не вие, а кога ще се чува зависи от много фактори.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар

            Working...
            X