Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна ангренажен ремък пунто 1,7 тд 96г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Отвориха я и се видя че един клапан има ударен.После като я дадоха главата на шлайф ми казаха че има още шест клапана за смяна- както и да е смених всички клапани.Вчера я взех от ремонта, който ми излезе 690лв, като за труд 150лв а другото за части(сменях ангренажа с ролките-200лв, всички клапани и гарнитури, за шлайф 90лв и др. там в списъка който не ми се гледа).Обаче като я покарах малко забелязах че работи по-твърдо от преди, малко е по-шумна има като че ли паразитен шум като авансово тракане, иначе като вървеж не усещам разлика.Майстора каза че може да е от фината настройка на центровката(чрез завъртане на ГНП) иначе той бил нагласил белезите на ангренажа по "заводски".Препоръча ми да я закарам на дизелова диагностика, напсувах го наум около 99 пъти, ама вече му бях платил....И ми направи впечетление че гори малко повече от преди около с 1литър на 100км(преди гореше около 4,5 извън града ,а сега отиде на 5,5).Кажете какво да правя? Да дам още пари на псевдо майстори ми омръзна.От какво може да е този шум?
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    Коментар


      #32
      задължително провери белезите дали са на мястото.На този двигател белега на помпата се пада точно в компресия на ГНП-то и ако не го застопориш както си трябва почти не може да му нацелиш зъба на белега.Или ти казвам, че почти сигурно помпата е зацепена с 1 зъб напред или назад.Проверката не е много трудна така, че няма да ти е кой знае колко скъпо ако не си го правиш ти.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #33
        По принцип след всяка смяна на агренажен ремък се прави центровка на началния момент на впръскването.Така,че майстора много правилно ти е казал за това.Искал е човека да помогне но е нямал късмет.Затова ти работи твърдо колата.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #34
          jeniro написа:
          Отвориха я и се видя че един клапан има ударен.После като я дадоха главата на шлайф ми казаха че има още шест клапана за смяна- както и да е смених всички клапани.Вчера я взех от ремонта, който ми излезе 690лв, като за труд 150лв а другото за части(сменях ангренажа с ролките-200лв, всички клапани и гарнитури, за шлайф 90лв и др. там в списъка който не ми се гледа).Обаче като я покарах малко забелязах че работи по-твърдо от преди, малко е по-шумна има като че ли паразитен шум като авансово тракане, иначе като вървеж не усещам разлика.Майстора каза че може да е от фината настройка на центровката(чрез завъртане на ГНП) иначе той бил нагласил белезите на ангренажа по "заводски".Препоръча ми да я закарам на дизелова диагностика, напсувах го наум около 99 пъти, ама вече му бях платил....И ми направи впечетление че гори малко повече от преди около с 1литър на 100км(преди гореше около 4,5 извън града ,а сега отиде на 5,5).Кажете какво да правя? Да дам още пари на псевдо майстори ми омръзна.От какво може да е този шум?
          На мен навремето ми продадоха ангренаж с две ролки за 55 лв. Може ли да са ме ушили здраво? А ми беше и познат, ама така е с познатите...
          Palio Weekend 1.7 TD

          Коментар


            #35
            А може ли да карам така докато събера пари за диагностика, имам в предвид може ли да доведе до усложнения, щото ми се очертават едни 200км в събота?Не е кой знае какъв по-голям шум но си го има, и като позагрее малко намалява, особено като дам газ почти изчезва, какво мислите?Като дадох тия пари за ремонта съм на чарвено!
            Fiat Punto 1,7 td
            Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

            Коментар


              #36
              Преди и аз хвърлих един ремък че ми прескочи с един зъб, пък и на ролките им излезе греста само след една проба съответно да съм изминал 15-20 км. И оттогава повече нищо не купувам от Евро07 пък ако ще и да ми го подаряват.
              Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
              ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

              Коментар


                #37
                То от къде да купува чоевек вече?
                Palio Weekend 1.7 TD

                Коментар


                  #38
                  освен от германия.ха-ха

                  Коментар

                  Working...
                  X