Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел замръзва решение.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jimi69 написа:
    мани ги тия бензини, печката си е печка , совалката совалка, тая кола трябва да се кара с нафта и за тва се създава добавка против замръзване точка .който иска да слага бензин, за мене тва е се едно да пуснеш на телевизора 380 волта ток същата работа
    Така е Бензина разказва играта на ГНП До сега съм наливал само Алпин Дизел от ОМВ когато започнат да падат температурите под -10 градуса и не съм имал грижи и при -30 градуса. На служебните пежа наливахме от Лукойл и бяха замръзнали веднъж за 5 години. Тогава Мареа -та гордо си бръмчеше със "скъпата нафта" - в кавички, защото май излиза по-евтино с нея. Иначе хубавите добавки са скъпи и като удариш калема - по-добре хубава нафта. На един резервоар те удря около 6 лв. отгоре, срещу над 10 за добавка и обикновена нафта.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #17
      Dido_Lyubenov написа:
      jimi69 написа:
      мани ги тия бензини, печката си е печка , совалката совалка, тая кола трябва да се кара с нафта и за тва се създава добавка против замръзване точка .който иска да слага бензин, за мене тва е се едно да пуснеш на телевизора 380 волта ток същата работа
      Така е Бензина разказва играта на ГНП До сега съм наливал само Алпин Дизел от ОМВ когато започнат да падат температурите под -10 градуса и не съм имал грижи и при -30 градуса. На служебните пежа наливахме от Лукойл и бяха замръзнали веднъж за 5 години. Тогава Мареа -та гордо си бръмчеше със "скъпата нафта" - в кавички, защото май излиза по-евтино с нея. Иначе хубавите добавки са скъпи и като удариш калема - по-добре хубава нафта. На един резервоар те удря около 6 лв. отгоре, срещу над 10 за добавка и обикновена нафта.
      нов съм в дизелите, ама в сметките съм старо куче :D На Лики моли добавката, която е уж една от добрите се води за 1 тон нафта и струва 25 кинта. При това съотношение пише, че до -31 няма проблем. Сега дали въобще действа, дали тези -31 не са всъщност -20 и т.н. не мога да кажа, рано ми е. Обаче ако вАжи, предпочитам аз да си я сложа сам, вместо да разчитам на някой си да е сложил. Така си мисля
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        Dido_Lyubenov написа:
        Така е Бензина разказва играта на ГНП
        BOSCH, в техните сервизни бюлетини е описано, как и колко % бензин и за какво се използват
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          emzo написа:
          Dido_Lyubenov написа:
          Така е Бензина разказва играта на ГНП
          BOSCH, в техните сервизни бюлетини е описано, как и колко % бензин и за какво се използват
          Дай линк да се образоваме и ние . Бензина е.... мамата на двигателното масло и остъргва лагерите и то в доста по-малко съотношение, какво остава да натикаш в нафтата 10% бензин ? Нали помпата се маже от нафтата ? Дори са ме съветвали да наливам двутактово масло в нафтата за удължаване на живота на помпата ...Лики Моли съм купувал, и за 80 литра нафта дават половин литър тубичка и беше над 10 лв. но не помня точно колко. Каква е тая дето струва само 25 лв. за тон гориво ?
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            Линк реално няма, тази информация не е достъпна свободно.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              Който малко разбира немски:http://www.vwclub.bg/forum/download/...9919&mode=view
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #22
                Dido_Lyubenov написа:
                emzo написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                Така е Бензина разказва играта на ГНП
                BOSCH, в техните сервизни бюлетини е описано, как и колко % бензин и за какво се използват
                Дай линк да се образоваме и ние . Бензина е.... мамата на двигателното масло и остъргва лагерите и то в доста по-малко съотношение, какво остава да натикаш в нафтата 10% бензин ? Нали помпата се маже от нафтата ? Дори са ме съветвали да наливам двутактово масло в нафтата за удължаване на живота на помпата ...Лики Моли съм купувал, и за 80 литра нафта дават половин литър тубичка и беше над 10 лв. но не помня точно колко. Каква е тая дето струва само 25 лв. за тон гориво ?
                http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_5131.html?OpenDocument&land=GB&voilalang=e&voil adb=web.nsfето я. Смятайки го по данните от сайта излиза, че стига за половин тон, но ми се струва, че съм чел някъде 1 тон, може и ан етикета да е било. Онзи ден го гледах под 25 кинта в Билла точно този 1л.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Бензина е.... мамата на двигателното масло и остъргва лагерите ......................
                  Човеко, моля ти се, СПРИ СЕ
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #24
                    pakumba, споко, няма да замръзне дизела ти, освен ако не си карък. Както не веднъж съм писал, че дизела не замръзва от самосебе си, а му помага съдържателя на бензиностанцията.Аз за това винаги зареждам по възможност на 2-3 бензиностанции, никога не съм наливал каквато и да е добавка и никога не съм имал проблем. Разчитам на тази фирма, която притежава лично бензиностанцията, като конкретния обект не е под франчайзинг. Това за мен е един вид гаранция за евентоално по-малко далавери, а от там и вероятността за по-лошо гориво е по-малка. В крайна сметка навсякъде дизела е един и същ. И не е лош, както ридае още такова всеобщо мнение. А ако някой започне да ми обяснява как тук колите задължително харчели поне с 1л над "вносната" нафта, аз винаги си имам конкретен въпрос - Та значи с наша нафта мога да постигна 4.4л/100км разход на 2.4. Това означава, че в Германия ще мога да постигна 3.4, така ли? И почвам да чета отговорите и да се забавлявам Това естествено не пречи да се сложи добавка против замръзване, за собствена утеха. Сигурно помага, може би, най-вероятно.Аз залагам 5лв, че тази зима първия, който ще изреве от проблем с горивото, то ще бъде някой заредил от прословутия Алпин на ОМВ или такъв човек, който си слага наливна нафта. Ей така за спорта.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      Как пък един път не ми е замръзнала нафтата .......Странно ми е чак, подгрева на горивото работи ли ви ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        Качвам ви една снимка от книжката на Мерцедес Е 320 ЦДИ 2004 година.Там пише така:При ’Лятна нафта" :-15 до - 23 - 80% нафта + 20 % бензин-23 до - 30 - 50% нафта + 50% бензинПри ’Зимна нафта’-25 до -30 - 80% нафта + 20 % бензин-30 до - 350 - 50% нафта + 50% бензинКоментарите ги оставям на вас.....
                        Прикачени файлове
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #27
                          emzo написа:
                          Как пък един път не ми е замръзнала нафтата .......Странно ми е чак, подгрева на горивото работи ли ви ?
                          Емо, не те е хващал як студ явно...Преди години имаше в Хасково няколко сутрини с -25 градуса...Тогава една от малкото коли която палеше като видеше ключа беше бензиновата ми Брава Масово дизелите кюхкаха и паткаха... Един съсед свали даже филтъра и от там изтече нещо бяло и неопределено на вид Даже служебните ни коли имаха зор...А на фирмения камион му е замръзвала нафтата по магистралата - в движение - както си кара, губи мощност и спира.Като поседи 10-15 мин пали и тръгва до след малко ... По тръбичките ставаше на желе нафтата. И тогава - на 500л резервоари - прас 100 кила бензин и газ
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #28
                            Как бензин бе, то ще замине помпа, лагери, двигател, всичко Явно ... на повече от -18 не съм палил.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #29
                              Stefanaki написа:
                              Dido_Lyubenov написа:
                              Бензина е.... мамата на двигателното масло и остъргва лагерите ......................
                              Човеко, моля ти се, СПРИ СЕ
                              Колега Любенов, никой не те кара да наливаш бензин в МАСЛОТО на колата, т.е. в двигателя...Слага се в РЕЗЕРВОАРА...
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                #30
                                Мен не ме притеснява, че ще замръзна на -10 или -15, интересува ме както преди 2 или 3 години запалих на -27 една сутрин в 5 часа бравото на бензин, дали тогава дизела няма да е замръзнал... И знам, вероятно няма да запаля...
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X