Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел замръзва решение.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизел замръзва решение.

    Проблема е че ония ден колата 1 час съм е размразявал с хладки компреси запали, но звучеше малко като DT 20. :D Нафтата беше станала на боза вътре толкова гъста.Сега да зая, че на бензиностанцията има хубава, но и скъпа!Сега зная, че някой видове нафта на студ стават на маргарин... Вземал съм буквално и котелно гориво на старата марея, но и то пали по добре от горнопосоченото!Идеята ми е какво да и слагам да не преминава в "твърдо" състояние.Някой казват добафка да не замръзва други казват слагай по малко бензинец други спирт трети слагаш 50 литра от социалната и отиваш на бензиностанцията слагаш 10 от най-хубавата, какво и в каквато съотношение?пс:Съмнявам се бай-Киро да не ми е продал не 60 л нафта а 50 нафта и 10 литра чешмяна вода , защото карал съм 4 година така сега изведнъж....

    #2
    Най добре бензин сложи - 10% спокойно можеш да сложиш.Може и добавка ама по-скъпо излиза със съмнителен ефект, а с бензина - гарантирано решава този проблем.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Yavor написа:
      Най добре бензин сложи - 10% спокойно можеш да сложиш.Може и добавка ама по-скъпо излиза със съмнителен ефект, а с бензина - гарантирано решава този проблем.
      Mхм, до 10% спрямо количеството нафта !И може да продухаш малко турбинката п.с. ако имаш такава
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Yavor написа:
        Най добре бензин сложи - 10% спокойно можеш да сложиш.Може и добавка ама по-скъпо излиза със съмнителен ефект, а с бензина - гарантирано решава този проблем.
        Mхм, до 10% спрямо количеството нафта !И може да продухаш малко турбинката п.с. ако имаш такава
        Имаш на идея турбото ли ???Тоест той мисля, че е 60 литра по 10% = 6 кила нали така.Не чакай той е 60 литра трябва да сложа 55 литра нафта и 5 литра бензин грубо сметната на цял резервоар.На половин 2.5 л. и така...А бензина какъв да е 100 октана ли ???

        Коментар


          #5
          Вземи спирт от аптеката/чист 99%/.Само спирта се разтваря във водата и ще можеш да я прекараш,а и няма да замръзва.Може и гас за горене да добавиш.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            Аз си сипвам винаги от евтината нафта от ШЕЛ, ЕКО, понякога и Лукойл и не ми се е случило да замръзне досега. Поне не и под -10. При тези температури не би трябвало да замръзва. Може би наистина имаш вода в филтъра или резервоара.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              О и още.Свети ми дюзата на ниски обороти като дам гас спира като пусна под 1000 да кажем пак свети.Може би е от кофти нафта...Когато си взех от онзи който си вземах с г наред и нямам проблем не светеше сега пак свети.Съвпадение ли е или нещо ту се базика ту не...Инак дори и като свети пак си има ряз.Всички ли марей са така смисъл до 20/30 малко така тегавичка ама по нагоре дърпа изведнъж все едно някои те е хаквал с камион отзад.

              Коментар


                #8
                Преди време, когато карах дизел, чистех парафина от нафтата така:Наливам в туби от мин вода и оставям навън на студено. На дъното на тубите се утаява кристализирал парафин, пресипвам останалото и го наливам в резервоара с 10% бензин. Парафина го слагам лятото в нафтата, не го изхвърлям.От скъпи добавки файда няма, бензина е достатъчен. Същият ефект е и с газ за горене, но е по-скъпа. Спирт - в никой случай!А най-добър ефект се постига с електрически подгревател на нафтата преди филтъра, съчетан с гореописаното.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  muns61 написа:
                  Преди време, когато карах дизел, чистех парафина от нафтата така:Наливам в туби от мин вода и оставям навън на студено. На дъното на тубите се утаява кристализирал парафин, пресипвам останалото и го наливам в резервоара с 10% бензин. Парафина го слагам лятото в нафтата, не го изхвърлям.От скъпи добавки файда няма, бензина е достатъчен. Същият ефект е и с газ за горене, но е по-скъпа. Спирт - в никой случай!А най-добър ефект се постига с електрически подгревател на нафтата преди филтъра, съчетан с гореописаното.
                  Да то така най-добре се тества нафтата.Примерно вземаш от 5 човека различна сипваш в 5 шишета (по 1 л.) съответно и оставяш зимата и на сутринта гледаш какво става.Може и така да тестваш и самите бензиностанции какво аджеба продават..

                  Коментар


                    #10
                    в офроуда тествали и най-добри резултати даде една българска добавка, скоро я вземах от екото май 3 кинта беше за около 50л нафта. Дали върши работа си нямам идея, тази сутрин на -7 никакви грижи, ама то е рано още за грижи
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Купувайки "икономисана" нафта винаги я купуваш от човек, който е недобросъвестен, Така винаги трябва да чакаш удар под кръста някой ден, след което ще си направиш калкулация колко си спестил и колко си дал за ремонти. Трябва да си голям късметлия да ти излезе сметката, въпреки, че историята познава и такива случаи.
                      Palio Weekend 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Е то не, че не ми замръзна една скъпа нафта от нафтоколонка на реномирана бензиностанция миналата година. Бях писал много по темата тогава. Жалко, че гаранция нямаме никъде. Въпреки всичко си слагам добавка в нафтата. Винаги.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          ntodorov написа:
                          Е то не, че не ми замръзна една скъпа нафта от нафтоколонка на реномирана бензиностанция миналата година. Бях писал много по темата тогава. Жалко, че гаранция нямаме никъде. Въпреки всичко си слагам добавка в нафтата. Винаги.
                          и замръзна с добавката?
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Така сега видях защо не е палила (понеже сега и ремонтираме карето) под помпата подкачващата маркуча е бил цепнат и взема въздух.А нафтата да беше гъста то тя е друга баща ми ме излъгал че налял от нея по точно се е самозалъгал тази беше много лоша и затова беше оставена на страна.Днес оправих маркуча и сутринта в бахъра 6 часа кибрит от четвърт оборот с евтина нафта.Но това с бензина е хубаво да се прави зимата или ако е с лошо качество нафта да се повиши силата на детонацията в цилиндрите но само ако ти е кофти нафтата.О и още.Свети ми дюзата на ниски обороти като дам гас спира като пусна под 1000 да кажем пак свети. Може би е от кофти нафта...Когато си взех от онзи който си вземах с г наред и нямам проблем не светеше сега пак свети.Съвпадение ли е или нещо ту се базика ту не...Инак дори и като свети пак си има ряз. Всички ли марей са така смисъл до 20/30 малко така тегавичка ама по нагоре дърпа изведнъж все едно някои те е хаквал с камион отзад.

                            Коментар


                              #15
                              мани ги тия бензини, печката си е печка , совалката совалка, тая кола трябва да се кара с нафта и за тва се създава добавка против замръзване точка .който иска да слага бензин, за мене тва е се едно да пуснеш на телевизора 380 волта ток същата работа
                              Punto JTD
                              http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                              Коментар

                              Working...
                              X