Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за разход на гориво при JTD 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за разход на гориво при JTD 105

    Откакто си купих Бравока, ме тормози един въпрос....... Кога разхода е по висок при каране на дълъг път на 5-та над 2000rpm - 100 km/h или под 2000 rpm - 90 km/h (примерно) ??? т.е. когато надува турбото или когато не надува???
    93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
    00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
    * * * * * * * * * * * * * *
    Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

    #2
    обоснови се по-добре какво точно те интересува.какви са тия 2000об -100 и 2000об-90км.това е несмислен въпрос

    Коментар


      #3
      аз мисля,че въпросът е ясен.Кога колата е по-икономична.Когато се кара в зоната на турбото ~2300обр на 5-та със 100км или когато не е надуло опимално,2000обр и дефакто по-ниска скорост.Макар че съм с TD,съм забелязал,когато я карам със ~2300обр. е най-оптимална от към разход и скорост.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #4
        Е какво обосновяване иска колегата по-горе не можах да разбера....??? Въпроса е от ясен по-ясен, това ,че той не се е напрегнал малко да го схване си е негов проблем....
        93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
        00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
        * * * * * * * * * * * * * *
        Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

        Коментар


          #5
          Според мен е нормално със по-ниски обороти да е по икономична тоест на 5 със 2000 оборота 90 100 до 120 макс е икономична от там нагоре ти се качва разхода.

          Коментар


            #6
            Понеже и аз не знам и ми е интересно - да ви дефинирам въпроса ... :Кога моментният разход е по-малък - когато се кара при работеща турбина и ниски обороти или когато се кара до оборотите, когато включва турбината/без това да се случва/ ?
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              Ванка, наистина не ти е ясен въпроса.Ичкин, моментния разход е най-нисък, когато процента натиснат APP (разбирай педала на газта) е най-нисък.п.с. турбото постоянно се върти бе момчета
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Тук май става въпрос за оптимално отношение разход/средна скорост.Наистина разходът е най-нисък на място с ~900 рпм И Емо, ти какво разбираш от турбо, бе?Турбината се включва и изключва ... има си релета
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  #9
                  Както вече сме дебатирали, по изискване на ЕС, най-икономичната скорост при извънградски режим е 90 км/ч на най-високата предавка.

                  Коментар


                    #10
                    Най-смисленият отговор до сега
                    emzo написа:
                    моментния разход е най-нисък, когато процента натиснат APP (разбирай педала на газта) е най-нисък.турбото постоянно се върти бе момчета

                    Коментар


                      #11
                      avvasilev написа:
                      Наистина разходът е най-нисък на място с ~900 рпм
                      Това не е вярно Моментният разход е най-нисък (0) при спускане по нанадолнище на скорост с обороти над 1400-1500

                      Коментар


                        #12
                        Само да вметна,че при мен най-нисък разход се получава когато карам с 80км/ч на 5 предавка....като почти ненатискам педала на газта...П.П Последния път десния ми крак се беше схванал понеже го държах в почти вертикално положение :D
                        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                        Коментар


                          #13
                          janyboy написа:
                          avvasilev написа:
                          Наистина разходът е най-нисък на място с ~900 рпм
                          Това не е вярно Моментният разход е най-нисък (0) при спускане по нанадолнище на скорост с обороти над 1400-1500
                          Ще се заяждаме ли?Защото моята кола гори най-малко при загасен двигател.
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            #14
                            avvasilev написа:
                            Ще се заяждаме ли?Защото моята кола гори най-малко при загасен двигател.
                            Не,аз просто ти казвам че ни си прав, а ти вече се заяждаш

                            Коментар


                              #15
                              janyboy написа:
                              avvasilev написа:
                              Наистина разходът е най-нисък на място с ~900 рпм
                              Това не е вярно Моментният разход е най-нисък (0) при спускане по нанадолнище на скорост с обороти над 1400-1500
                              Ами и не е баш така.Защото ако си с 1500 оборота да речем на 4-та, то на 5-та ще си около 1200 оборота (съвсем примерно).И от тук следва:1. Ще имаш по-висока предавка а от там и по-ниско задържане на автомобила2. Ще имаш по-малко на брой тактове на компресияА от горните две точки ще следва, че ще изминеш по-дълго разстояние без гориво Съответно извода е при възможно най-висока предавка и възможно най-ниски обороти (като комбинация), когато се спускате по наклон :P
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X