Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брав 1.9JTD чукане от към мотора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брав 1.9JTD чукане от към мотора

    Здравейте, Отварям нова тема защото не намерих подобна в дизеловия раздел.Проблема е следния. От вчера се чува отчетливо цъкане/чукане от към мотора. Звука много наподобява щракане на реле или дори на звука, когато се пуска климатика. Звука не е равномерен и е на случаен принцип.Огледах всички релета. Не цъкаха и не бяха загрели. Свалих декоративния капак на мотора и се заслушах. Чува се някъде от долу и в ляво на мотора (от към ремъците).Свалих и капака на агренажа. Не се чува от там. Някой имал ли е подобен проблем ?
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    Свали ли пистовия ремък ?Ако е металическо чукане - инжектор.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Демпферна шайба на пистовия ремък.Може и обтяжната ролка на пистовия ремък.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        mr. Nikoi написа:
        Демпферна шайба на пистовия ремък.Може и обтяжната ролка на пистовия ремък.
        Ако е така, значи като сваля пистовия ремък тогава не би трябвало да се чува.
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          #5
          Вероятно е от шайбата на алтернатора.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Не ми стана много ясно дали си го свали пистовият ремък.Ако си го свалял не би трябвало да се чува, освен ако демпферната шайба е много разбита и без ремък пак да потропва както беше при мен.Един майстор я гледа преди това с ремък и каза, карай я нищо и няма. Аз после като видях колко е зле чак се уплаших.Шайбата лесно се проверява като свалиш гумата и едно малко пласмасово подкалниче и се вижда шайбата. Ако гумата е много напукана пиши я заминала.Около ремъците е доста трудно да се локализира от къде идва тропането, заради пистовия ремък бях набедил помпата че се е разтропала.
            Bravo JTD 105 '98

            Коментар


              #7
              Ела зад моя блок да го оправим, че тоя ремък вече го свалям и качвам със затоврени очи. Вече съм имал и всички проблеми в този възел, така че ще ти кажа какъв ти е проблемът за 10 минути. Описанието на проблема най-много ми прилича на счупена шайба на алтернатора.

              Коментар


                #8
                Днес се видяхме с колегата, по мое мнение звукът е точно като този, който издаваше моята счупена шайба на алтернатора, но при него - в начален стадий. Обясних му подробно какво и как да провери, като свали ремъка.

                Коментар

                Working...
                X