Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

загуба на антифриз на добло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    загуба на антифриз на добло

    здравейте колеги!карам отскоро фиат добло 1,9jtd и се появи следния проблем който не мога да разреша!има загуба на антифриз в сериозни количества а именно около 1 литър на 30 километра! консултирах се с трима майстори двама ми казаха че на 90 процента е гарнитура , а третия който бе по вещ според мен след дълго преглеждане на колата ми каза че имам някъде скрит теч!колата не пуши бяло,няма масло в антифриза,не изпотява стъклата,не надува системата а напротив няма никакво налягане даже и като загрее!почти не загрява а върви студена може би няма изправен термостат!има малко вода в капака на клапаните и по капачката има бяло!източихме маслото с третия майстор и го измерихме нямаше разлика в литрите и видимо не бе пресечено!искам помощ от приятели и колеги който вече са минали по тоя път защото вече не знам какво да правя!!!!!!!

    #2
    Re: загуба на антифриз на добло

    lusien_7212 написа:
    здравейте колеги!карам отскоро фиат добло 1,9jtd и се появи следния проблем който не мога да разреша!има загуба на антифриз в сериозни количества а именно около 1 литър на 30 километра! консултирах се с трима майстори двама ми казаха че на 90 процента е гарнитура , а третия който бе по вещ според мен след дълго преглеждане на колата ми каза че имам някъде скрит теч!колата не пуши бяло,няма масло в антифриза,не изпотява стъклата,не надува системата а напротив няма никакво налягане даже и като загрее!почти не загрява а върви студена може би няма изправен термостат!има малко вода в капака на клапаните и по капачката има бяло!източихме маслото с третия майстор и го измерихме нямаше разлика в литрите и видимо не бе пресечено!искам помощ от приятели и колеги който вече са минали по тоя път защото вече не знам какво да правя!!!!!!!
    Надуйте системата ,все от някъде ще изпусне въздуха.Не прекалявай със налягането че после радятори и т.н.

    Коментар


      #3
      тия твои майстори виждали ли са jtd със издухана гарнитура .това са пълни глупусти.мотора трябва да е преживял нечовешко прегряване,че да духне гарнитурата.те е метална и затова е нужно проблема да се търси на друго място.освен това ако е духнала гарнитура,щеше или маслото да стане на боза или да вкара антифриз в цилиндър,което от своя страна ще доведе до лоша работа на мотора.с една дума търсете за течове

      Коментар


        #4
        А това, че казваш, че има антифриз в капака на клапаните и по капачката има бяло, може да говори за пукнатина в главата...Ама защо маслото не е пресечено?
        FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
        Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

        Коментар


          #5
          Re: загуба на антифриз на добло

          lusien_7212 написа:
          има малко вода в капака на клапаните и по капачката има бяло!
          Бялото по капачката не се знае дали е за притеснение! Доста коли го правят зимата. Това е от влагата образувала се от конденз, а такъв зимно време си има в двг. Какъв е антифриза. Ако е по-ново доблото би трябвало да е Paraflu-up, а той е червен и доста си личи къде тече.Скрит теч? Да не е избила тапа към съединителя!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Скрит теч е със сигурност.Надуйте системата и ще се види.Успех!
            Fiat Punto 1,7 td
            Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

            Коментар


              #7
              Може да тече водната помпа и да не го виждате..........към съединителя мисля че няма тапа,но най-добре надуйте с 0.8 бара и ще си покаже,,,,,,,,,,,,Има и един друг вариант,свалете кюмбето на ЕГР-а,там може да е протекло,и да го налива направо в колектора,и затова да има влага в главата.............. Премерете и антифриза за наличие на газове в него...........оттам ако има може да се насочите към кюмбето на ЕГР-а
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар


                #8
                Mury написа:
                Може да тече водната помпа и да не го виждате..........към съединителя мисля че няма тапа,но най-добре надуйте с 0.8 бара и ще си покаже,,,,,,,,,,,,Има и един друг вариант,свалете кюмбето на ЕГР-а,там може да е протекло,и да го налива направо в колектора,и затова да има влага в главата.............. Премерете и антифриза за наличие на газове в него...........оттам ако има може да се насочите към кюмбето на ЕГР-а
                това кюмбе някаде под термостата ли е??а иначе единия майстор ми каза че може да тече водната помпа и да изпарява !

                Коментар


                  #9
                  Re: загуба на антифриз на добло

                  Danchojn написа:
                  lusien_7212 написа:
                  има малко вода в капака на клапаните и по капачката има бяло!
                  Бялото по капачката не се знае дали е за притеснение! Доста коли го правят зимата. Това е от влагата образувала се от конденз, а такъв зимно време си има в двг. Какъв е антифриза. Ако е по-ново доблото би трябвало да е Paraflu-up, а той е червен и доста си личи къде тече.Скрит теч? Да не е избила тапа към съединителя!
                  антифриза е ’’лонг лайф’’ този лилавия!мисля че откато го сменихме почна да тече по силно!

                  Коментар


                    #10
                    Възможно е да протече повече, тези антифризи доста успешно премахват отлагания и наслоявания.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар

                    Working...
                    X