Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 jtd мени оборотите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Виделин Райчинов написа:
    .......Сменяй регулатора по възможност с нов!
    п.п Когато изключеш датчика на рейла, мотора започва да работи твърдо(трака здраво), но не гасне и на таблото ще ти светне дюзата!
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #32
      Къде се намира този датчик ?
      Конете продават колата...въртящият момент печели съзтезания ! Fiat Punto 1.9 JTD

      Коментар


        #33
        Rumen Kirilov написа:
        Къде се намира този датчик ?
        Е как къде На рейла разбира се
        Прикачени файлове

        Коментар


          #34
          А има ли вариант да се "поправи" а не да се взима нов понеже е леко скъп...
          Конете продават колата...въртящият момент печели съзтезания ! Fiat Punto 1.9 JTD

          Коментар


            #35
            Датчика ли ? Бих казал категорично не, но пък морги бол.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              Здравейте колеги, моето браво jtd 105 също започна да мени оборотите.... съвсем малко като е студена и работеща на място. Като я форситам на място почва да пуши БЯЛО???? мисля че е дюза? Какво е вашето мнение? Иначе колата върви нормално.
              Bravo '99 JTD
              Stilo '02 JTD Dynamic 3 door
              Sedici ‘06 mJet 120 4x4

              Коментар


                #37
                Здравейте колеги, и моята кола е браво 1.9 жтд 105. Понякога мени оборотите съвсем мъничко на свободна (наистина незабележимо се клати стрелката и то не винаги) ГНП-то е ремонтирано в "сервиз ДИЗЕЛ" в кичука в Пловдив през месец декември 2011 за 300 лв. Проблема ми е следния - карам си аз, решавам на изпреварвам, свалям от 4-та на 3-та, подавам пълна газ, колата ускорява както си трябва, вдига над 3000 оборота и изведнъж забива носа. Все едно спира тотално притока на гориво. Връщам газта и всичко е ОК. Правила ми го е няколко пъти през неопределен период от време! Иначе всичко си работи нормално.Моля за вашето мнение и съвети!
                Bravo '99 JTD
                Stilo '02 JTD Dynamic 3 door
                Sedici ‘06 mJet 120 4x4

                Коментар


                  #38
                  специалиста го каза ясно и точно-няма как да не се сблъскате с регулатор,горивен филтър (калпав)и датчик кол.вал.ама така си е икономия бол,мощност и въртящ момент също.какво повече искаме-няма безплатен обяд..спомнете си какви бяха старите дизели-здрави,неикономични и маломощни,а къде са вече дизеловите мотори

                  Коментар


                    #39
                    danskich написа:
                    Здравейте колеги, и моята кола е браво 1.9 жтд 105. Понякога мени оборотите съвсем мъничко на свободна (наистина незабележимо се клати стрелката и то не винаги) ГНП-то е ремонтирано в "сервиз ДИЗЕЛ" в кичука в Пловдив през месец декември 2011 за 300 лв. Проблема ми е следния - карам си аз, решавам на изпреварвам, свалям от 4-та на 3-та, подавам пълна газ, колата ускорява както си трябва, вдига над 3000 оборота и изведнъж забива носа. Все едно спира тотално притока на гориво. Връщам газта и всичко е ОК. Правила ми го е няколко пъти през неопределен период от време! Иначе всичко си работи нормално.Моля за вашето мнение и съвети!
                    Това може да го прави или от високо налягане в рейката или високо налягане в колектора.Направи диагностика защото лампата не светва ,но записва грешка и така ще разбереш какво става!Успех!

                    Коментар

                    Working...
                    X