Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с скорости на фиат браво тд100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с скорости на фиат браво тд100

    Здравейте колеги нов съм във форума.Значи проблема е че мисе губи 4-та скорос ,а след исвесно време се оправя.Вчера смених ме маслото на скотосната кутия и пак същото.

    #2
    Проблема е ясен.Нова скоростна кутия ти трябва.Само пари за масло си дал.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Може да минеш и с малко /ако е същото разбира се/.Източваш маслото.Сваляш лявото колело,кората /подкалника/ и страничния капак на кутията.Може да се е разхлабила голямата гайка на вала на 5-та скорост.Тогава се бяха разбъркали всички предавки.Ако нямаш замазани шлици затягаш и си готов с перфектни скорости.Успех.
      BRAVA TD100 ELX `98

      Коментар


        #4
        kal0yanch40 написа:
        Проблема е ясен.Нова скоростна кутия ти трябва.Само пари за масло си дал.
        Как диагностицира чак така проблема, че е за нова скоростна кутия? Аз така по форума мога да кажа, че си за основен ремонт - ще го направиш ли?
        Fiat Marea Weekend TD100

        Коментар


          #5
          Имал съм такъв случай.Обаче на Каппа 2.0 20в,невлиза 4-та и това е.Ако случайно влезе,то ще е на късмет.Обаче май и 2-та малко по-трудно влизаше.По добре ли е,ако е сложен проблем,дано да не е,да разглоби кутията,да остане без кола в най-добрия случай 1 седмица и след това пак да излезе някакъв проблем,от колкото да си вземе една работеща.Направо да я слага и да кара.И трябва ли да се заяждаш?
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            Ами той втора употреба според мен си има. Според мен е по-добре да я отвори и да се види какви проблеми има и да си кара така. А новата скоростна, която ще е втора употреба как може да я разбере каква е вътре? Той втора употреба си има, така че според мен е по-добре да я отвори и да се види на какъв хал е и да си кара със здраве после. Евтините сметки винаги излизат скъпо. И не се заяждам.
            Fiat Marea Weekend TD100

            Коментар


              #7
              първо провери жилата,после избирача и тогава прибягвай до ремонт или 2ра у-ба . а колегата да извинява ама няма смисъм от това упражнение с чисто научна цел да отвориш кутията да провериш какво има вътре и да караш така

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички колеги за бързите отговори.Проблемат е бил във жилото сменихме го и всичко ок.

                Коментар

                Working...
                X