Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за маркуча след интерколера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за маркуча след интерколера

    Здравейте колеги, днес забелязах, че маркуча от интерколера до всмукателния колектор (този с мап сензора) е сцепен и от цепката хвърля масло (за 200км. не много, колкото да омасли маркуча ). Въпроса ми е дали маслото е от турбото или има вероятност да е и от друго място? До сега не е харчила много масло, от смяна до смяна не ми се е налагало да доливам. Благодаря предварително.п.п. Колата е мареа 1.9 ж.т.д. 110 к.с. 2001г.
    Marea 1.9jtd 81kw 110 k.s.

    #2
    турбината омаслява , смени маркуча,колега

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за маркуча след интерколера

      marian74 написа:
      Здравейте колеги, днес забелязах, че маркуча от интерколера до всмукателния колектор (този с мап сензора) е сцепен и от цепката хвърля масло (за 200км. не много, колкото да омасли маркуча ). Въпроса ми е дали маслото е от турбото или има вероятност да е и от друго място? До сега не е харчила много масло, от смяна до смяна не ми се е налагало да доливам. Благодаря предварително.п.п. Колата е мареа 1.9 ж.т.д. 110 к.с. 2001г.
      Дам маслото ти е от турбото, както и на мен. Сигурен съм че и в кулера имам. И на мен не гори масло колата, така че в крайна сметка просто сменяй маркуча и си свиркай. :D
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #4
        Не се шашкай. Може да е от картерната вентилация както е при повечето JTD105 и JTD110.

        Коментар


          #5
          Благодаря колеги за бързите отговори, дайте идея от каде да купя такъв маркуч (много хубав и много евтин ), :D
          Marea 1.9jtd 81kw 110 k.s.

          Коментар


            #6
            Маркучите са два. Единия е от кулера до едно коляно вляво от акумулатора, и от коляното до входа на смукателния колектор. За кой маркуч/ въздуховод става въпрос? Аз правих "направи си сам" горния.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Става въпрос за горния , ще ти бъда благодарен ако драснеш два реда как си го залепил. :D
              Marea 1.9jtd 81kw 110 k.s.

              Коментар


                #8
                Airfan написа:
                Не се шашкай. Може да е от картерната вентилация както е при повечето JTD105 и JTD110.
                ... и всички останали. От там е. Естествено ако не ти бута масло. Моята харчи около 300 грама за 10 000 км. Сменяй сцепения маркуч и газ до ламарината :D
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Airfan написа:
                  Не се шашкай. Може да е от картерната вентилация както е при повечето JTD105 и JTD110.
                  ... и всички останали. От там е. Естествено ако не ти бута масло. Моята харчи около 300 грама за 10 000 км. Сменяй сцепения маркуч и газ до ламарината :D
                  Ся след връщане на ЕГР-а,ще почне ти харчи повече масълце .Закономерност кво да правиш и лошо и за екологията
                  EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                  Коментар


                    #10
                    Купи си около 50см маслоустойчив маркуч- Ф-50 вътрешен диаметър и коляно от някой тунинг магазин.Измерваш дължината на въздуховода и започваш да режеш маркуча и коляното до напасване. За нов въздуховод цената е 130лв. http://tuning-parts.bg/kolena--90-aluminii/181/- от тук си купих коляното.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря колега, ще го пробвам!!!!
                      Marea 1.9jtd 81kw 110 k.s.

                      Коментар

                      Working...
                      X