Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 ТД не може да запали и с друг акумулатор.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9 ТД не може да запали и с друг акумулатор.

    Здравейте ... вчера се случи нещо необичайно...Акумулатора ми е нов на 5 месеца нямам изтичане на ток никъде, но въпреки това вчера беше паднал тотално ...при опит да дам ток от другата ми кола ефекта беше нулев.Сложих другия акумулатор и се опитах да запаля но след като го сложих се появи още нещо по странно...Странен звук и включване на аварийните а бутона е изключен и опитах да го спра и пусна пак но не спря.Върти си стартера но не пали .... а до вчера нямаше никакъв проблем.Някой да даде някаква идея за какво става дума че съм безмълвен вече...Отделно като извадя ключа от стартера се чува някакво стържене все едно някое реле е изпушило но се появява винаги.Поздрави!

    #2
    някой има ли бегла идея от какво се е получило това ...

    Коментар


      #3
      Аз имам бегла идея. Тя е свързана с монтирана нефабрична аларма на колата, която си има свое мнение по въпроса с паленето и консумацията на ток. Имаш ли такава аларма? Относно даването на ток, което не се е случило - може би кабелите ти са с ниско сечение, щипки с малка контактна площ, слаб натиск, и това комплексно води до нулевия ефект. Редактирам заглавието.

      Коментар


        #4
        Почти всяка една аларма след като и се махне захранването и отново се подаде се активира в режим "охрана".Ако случайно нямаш аларма поставяна след като си купил автомобила, то тогава най вероятно си имаш такава която е от преди това.За целта се ослушай от къде щрака релето. После отваряш и я изключваш. Повечето боклуци (аларми) когато им изключиш кабелите и се деактивират защитите. Ако и след това не иска да запали се обърни към специалист.Няма да е лошо да си провериш и клемите на акумулатора.....

        Коментар


          #5
          Дай малко повече инфо :Какво свети по таблото като дадеш на контакт, и докато върти на стартерИмаш ли фабрична алармаОпита ли да я оставиш около 15 - 20 минути без акумулатор и след това да опиташ пак да запалиСтранния стържещ звук от къде приблизително се чува
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Ами да проблема беше алармата...предната вечер пробвах да я запаля като разбрах че аку е заминал...и я заключих с ключа а не с копчето и от там цялата глупост...тя има блокаж и за това не можах да запаля ... но всичко се оправи.Благодаря Ви все пак за идеите

            Коментар

            Working...
            X