Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo JTD-Имате ли вибрации в купето на празен ход?+РЕШЕНИЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Не става дума в случая за този на ск. кутия, а за този под съдът с антифриза.Той също има замянка с по-нов
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #32
      Та и аз да кажа нещо-от опит. Няколко месеца след смяна на тампона на двг-скоростна кутия, и поява на вибрации,реших да му дозатегна гайките-то маниящината умора нема. Та,както се досещате,гайките-болтовете, имаха нужда от натягане.Става въпрос само за тези трите отгоре
      Прикачени файлове
      STILO JTD 1.9- 115 BLACK

      Коментар


        #33
        А ефект от натягането имаше ли?

        Коментар


          #34
          При мен трите болта-гайка не бяха добре стегнати. Лошото е ,че нямах възможност да повдигна двг-то. За себе си съм доволен. Просто обичам да пипам след майсторите,ей така за всеки случай. Мисля, опита си заслужава.
          STILO JTD 1.9- 115 BLACK

          Коментар


            #35
            Здравеи те стило маниаци. Имам стило 1.9 115 от 7 месеца и сам много доволен относно вибрациите ако небеше подлакътника да се чува от време на време и то само като е вдигнат штqх да отговорq на анкетата че е като бензинов,предниqт сопственик е сменqл всички тези тампони за които говорите и то сас оригинални и чесно казано нqмам грижи.Имам запитване към стило разберачи те, когато ми е студено стилото при движение и то на скорост при подаване на газ имам странни стърганиq във двигателq при загрqване тези стърганиq затихват както и като и натисна газта до долу,също така да уточнq при покои на колата двигателq е супер подава се газ нqма ни наи малък страничен шум.Немога да си го обеснq но аз несам и наи големиqт разберач затова ако може нqкои молq да ми помогне със мнение или съвет

            Коментар


              #36
              Започвам да си мисля за изработката на custom тампони.Интересно ми е кои са 8те гласували, че са като бензинова кола, щото аз съм виждал Стило с 4 нови тампона и пак си вибрира
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #37
                Благодарение на тази тема си реших проблема с вибрациите,а те не бяха малки.Смених тампона на скоростната кутия и вибрациите изчезнаха напълно.

                Коментар


                  #38
                  Радвам се за теб, но тя е за хората с вибрации СЛЕД смяната на тампона.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #39
                    emzo написа:
                    Радвам се за теб, но тя е за хората с вибрации СЛЕД смяната на тампона.
                    Емо... усещаш ли на къде си тръгнал?! ...вървиш май по моите стъпки
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #40
                      Аз имам ужасно тракане в купето. Някъде от ляво идва, от страната на драйвера. Ляво колело свалях, кори, затягах каквото сметнах за добре и отново трака. Звукът е все едно да удряш пластмаса в желязо?!

                      Коментар


                        #41
                        emzo написа:
                        Радвам се за теб, но тя е за хората с вибрации СЛЕД смяната на тампона.
                        Е,нищо нали все пак изчезнаха.А и съм нов във форума и още не съм свикнал.

                        Коментар


                          #42
                          При мен между другото вибрациите намаляха МНОГО когато махнах катализатора. Сега подлакътника ми не хлопа. Да не кажа, че спокойно си оставям телефона там и няма опастност да падне когато колата работи на място за разлика от преди когато се задържаше само няколко секунди... ПС. Сутрин в студа като я запаля и е одървена подрънква тук там, но в рамките на допустимото докато е загрее купето. После си утихва...
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #43
                            Така се бях зарадвал ,че като сменя този гаден тампон вибрациите ще се махнат но... Сложих новият тампон ,но вибрациите са си още там даже имам усещането ,че са повече. Преди не ми вибрираше подлакътника ,сега си вибрира... Дали като сложихме новият тампон мотора да се е изместил малко напред и от това да идват вибрациите?
                            FIAT STILO 1.9JTD 2002

                            Коментар


                              #44
                              Виж изпускателната система да не се е изместила, особено меката връзка... Фрайлауф шайбата също къркори и тресе,ако не е наред.
                              STILO JTD 1.9- 115 BLACK

                              Коментар


                                #45
                                Шайбата е сменена и е на не повече от 15к километра. За изпускателната система я откачвах и пак си има вибрации.
                                FIAT STILO 1.9JTD 2002

                                Коментар

                                Working...
                                X