Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo JTD-Имате ли вибрации в купето на празен ход?+РЕШЕНИЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo JTD-Имате ли вибрации в купето на празен ход?+РЕШЕНИЕ

    NB ! Анкетата важи за хората сменили този тампон:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44299----------Я да видим, че от прочетеното из нетя излиза, че имат още една детска болест Уточнение:леки - едвам доловими вибрацииумерени/леки - ако ви дрънчи жабката/подалкътника и/или прозорцитеникакви - това си е ясно Моля да гласуват само Стило JTD потребители.-------------NB ! Анкетата важи за хората сменили този тампон:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44299
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #3
    Определено вибрациите след смяна на тампона са по-малко. Но пък определено не се постигна най-доброто. Подлакътника ми се тресе ужасно, понякога и таблото ми трака от вибрации. Незнам на какво се дължи...?! Вероятно имам и друг тампон за смяна..!?!?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #4
      Re: Stilo JTD - имате ли вибрации в купето на празен ход ?

      emzo написа:
      Я да видим, че от прочетеното из нетя излиза, че имат още една детска болест...
      Шайбата на динамото може би :D
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #5
        Има 2 неща,които направих след смяната на тампон ск. скутия,колата утиха още повече.1.От ляво,под разширителният съд за водата има голям и скъп- около 165 лв-тампон двг. Не го смених,защото не намерих ,но ми го свалиха и след това го монтираха отново . Колата още повече утихна. Имайте в предвид,че като се смени тампон ск. кутия, геометрията но двг. се променя.2. Оказа се,че след смяната на тампон ск. кутия,изпускателната система е под напрежение. Това създаваше още шум и трясък. Решението беше просто-срязване на тръбата до меката връзка и заваряне на ново-така изпускателната система си зае нормалното положение. Това са съвети на базата на личен опит,но си оставам голям неразбирко.Успех.
        STILO JTD 1.9- 115 BLACK

        Коментар


          #6
          kiselo написа:
          Определено вибрациите след смяна на тампона са по-малко. Но пък определено не се постигна най-доброто. Подлакътника ми се тресе ужасно, понякога и таблото ми трака от вибрации. Незнам на какво се дължи...?! Вероятно имам и друг тампон за смяна..!?!?
          Най -евтиното решение-отиваш при някой който оправя ауспуси, и го караш на работещ двг. да види дали изпускателната система не е под напрежение. При мен там имаше проблем. Успех.
          STILO JTD 1.9- 115 BLACK

          Коментар


            #7
            Интересно, кои са 4мата гласували, че са като бензинова кола, щото такова стило още не съм видял, а доста са ми минали през ръцете.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #8
              кола

              Колегите може да са имали предвит че не тропат като стара дизел а като нова бензинова -има работят колитеа иначе има и такива коли в мобиле и другите сайтове има досеткиот сайта на Христо 1.2/16V 188A5.000 02.2002 - 59 80 12421.4/16v 843A1.000 04.2003 - 70 95 13681.6/16V 182B6.000 10.2001 - 76 103 15961.8/16V 192A4.000 10.2001 - 98 133 1747 2.4/20V 192A2.000 10.2001 - 125 170 2446 Някой ако е ришил да сменя въпросния тампон питайте дали немогат да рециклират въпросния тампонт от фирмите да отливка на гумине изделия в Пловдив например .щом тампона на амортисьора правят дори по успешно от нов значи става
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #9
                Моето е със сменен, и все пак леки вибрациики си има, мисля че е нормално. В рамките на допустимото, на студена кола.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #10
                  Аз все си мисля,че така както сменяме тампона на ск.кутия е редно да сменяме и предният(този откъм ремъците).Все пак едва ли е правен с по различна гума от тази заради която сменяме тампона на кутията.Възможно е и той да се е бетонирал и да има осезаеми вибрации по купето.Ако някой има опит със смяната да сподели.
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    #11
                    Днеска ходих да ми гледат меката връзка на изпускателната система.Вече всеки втори е майстор - погледна я от 2 метра и вика - сваляй колата нищо и няма, че трябва да си ходя(17.00часа). Е тя видимо ударена и разплетена ама .... перфектна била .......
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #12
                      iakvvu написа:
                      Аз все си мисля,че така както сменяме тампона на ск.кутия е редно да сменяме и предният(този откъм ремъците).Все пак едва ли е правен с по различна гума от тази заради която сменяме тампона на кутията.Възможно е и той да се е бетонирал и да има осезаеми вибрации по купето.Ако някой има опит със смяната да сподели.
                      По ВИН ми излиза:46847852 , който е заменен през 2006г. с 51776846Радо е сменял неговия, но не знам с кой от двата.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #13
                        Аналогията е същата като с този на кутията.Нов номер-по добър тампон
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #14
                          Aaa тоз път няма да съм аз опитното зайче, че е бая пари
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #15
                            Като се стопли ще се жертвам пръв. :D Имам чувството че инвестицията ще си струва.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар

                            Working...
                            X