Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за температура на JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане за температура на JTD

    въпроса ми е каде трябва да стои стрелката на температурата при нормално загрял мотор.моята стои на първата черта над средата,дали е нормално или грее...колата е фиат браво 1,9 JTD 2000 година.

    #2
    Стрелката трябва да сочи средата и да не мърда при нормално загрял двигател. Това е около 80-88 градуса.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Доколкото знам дори трябва да е една черта под средата.Колегата в тази тема е показал г/д коя чертичка на колко градуса отговаря http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=69984

      Коментар


        #4
        JTD RACER написа:
        Доколкото знам дори трябва да е една черта под средата.
        Това НЕ е вярно.Седи си по средата.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          JTD RACER написа:
          Доколкото знам дори трябва да е една черта под средата.
          Това НЕ е вярно.Седи си по средата.
          Аз карам ТД, но при мен няма някакво точно място стрелката. Варира около средата, зависи спускам ли или изкачвам, или пък съм в задръстванията.... Лятото с пуснат клима под средата не мога да я видя
          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

          Коментар


            #6
            Между TD и JTD има разлика.Най-малкото термостатите отварят на различни градуси.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Между TD и JTD има разлика.Най-малкото термостатите отварят на различни градуси.
              Ммм да разбира се, но аз нетвърдя нещо друго... Мой приятел си купи чисто нов ФОРД и когато загрее до нужната температура, стрелката не помръдва от там Като го возя във фиат-а и се учудва колко шари моята стрелка предполагам и на жтд моторите ще стой в някакво определено положение...
              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                Стрелката трябва да сочи средата и да не мърда при нормално загрял двигател. Това е около 80-88 градуса.
                +1, стои твърдо и непоколебимо на средата

                Коментар


                  #9
                  днес ми направи мн странен номер.стрелката се залепи в червеното.спирам дигам капака и гледам,че двигателя не е загрял чак толкова,смисъл ако е загрял в червеното няма да може да се барне от голямата температура.аз го барах двигателя и радиатора нормално си бяха загряли.барам маркучите и гледам,че са меки.сядам вътре в колата пак там си стои стрелката на темпертурата.ударих отгоре по таблото и стрелката падна малко.ударих втори път и падна на половината точно.изгасих двигателя и пак го запалих и стелката си стоеше там кадето е по принцип малко над половината.....някои имал ли е подобен проблем и някои знае ли на какво се далжи...

                  Коментар


                    #10
                    Ако термостата има датчик- смени датчика.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Щом удара променя нещата значи отговора се крие в таблото.Разглабяй го и гледай да "студени"спойки.

                      Коментар

                      Working...
                      X