Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

маслена помпа 2.4 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    маслена помпа 2.4 JTD

    Колата е 156 2.4 JTD 136кс. 1998г. мисля да махна или изолирам балансиращия вал на маслената помпа че почна много да ме дразни това тракане,тракането идвало от зацепването на баласиращия вал на маслената помпа,аз като сменях картера гледах този вал като го завартях на рака видях че има голям луфт,чел съм че на 140кс.и 150кс. нямали баласиращ вал и за това не тракат,търсих по нета видях че маслените помпи са еднакви като на новия мотор,дали ще има някакъв проблем ако махна вала,някой правил ли е тая процедура.

    #2
    Няма да имаш проблем, но шума няма да ти изчезне, ако се надяваш на това.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      Няма да имаш проблем, но шума няма да ти изчезне, ако се надяваш на това.
      От каде идва шума тогава колега,веригата на помпата не е разхлабена.

      Коментар


        #4
        При мен няма вал и има шум, но не е дрънчене както при останалите ами е румолене или нещо от този сорт. Все едно веригата се влачи по нещо и от това идва шума.

        Коментар


          #5
          За какво го е сложил италянеца този вал,за какво служи а защо решил да не го слага вече на по новия мотор,да не би да има нещо друго на мястото на вала на 140кс-150кс.

          Коментар


            #6
            До колкото знам няма нищо на мястото на вала. За какво точно служи не знам, явно е някакъв баланс между нещо и нещо

            Коментар


              #7
              При 2.4 JTD 136 си е чест проблем да подрънква веригата на маслената помпа . Нова е една торба пари ... Няма да се скъса, но няма да спре и да дрънчи . Проблема идва от успокоителите . При 150 кс версията на теория материалите са по-добри и не би трябвало да го има дрънченето .
              Прикачени файлове
              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

              Коментар

              Working...
              X