Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Типо 1, 9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем! Типо 1, 9 ТД

    Здр. колеги! Трябва да се обезвъздуши...Някой да даде предложение къде...Вече звънях на доста места. Питам ви, защото искам сигурни хора, а не да ми казват : Изхвърляй я! Предварително благодаря!

    #2
    Кое да се обезвъздуши? Нафтовата помпа ли или спирачките? Какви са признаците, защо мислиш че е за обезвъздушаване, опиши малко по-подробно проблема.Лек и успешен ден

    Коментар


      #3
      1,9 ТД

      Нафтовата помпа. Колата прегрява ... градско, извънградско...не губи мощност, но прегрява, понякога трудно пали. Във Вантотрейд провериха охладителната система ( водната помпа и радиаторът са нови) - нищо и няма. Проверихме електричеството, включително и "жичките" към резистора на първа степен да не са гнили - нищо (свещите са нови). Искам да проверя дали нещо не е добре обезвъздушена нафтовата помпа, заради паленето...И да се надявам, че не е по ДВГ-то, нещо... В този сервиз казаха, че не могат да го проверят, стара била (94г.) и нямат апаратура...Иначе доста сервизи и направиха диагностика по телефона - "600лв" ...хахахаха

      Коментар


        #4
        Re: Проблем! Типо 1, 9 ТД

        Lifargozi написа:
        Здр. колеги! Трябва да се обезвъздуши...Някой да даде предложение къде...Вече звънях на доста места. Питам ви, защото искам сигурни хора, а не да ми казват : Изхвърляй я! Предварително благодаря!
        Колега, във твоя район има тоста сервизи. Добър дизелджия има във Враждебна Авто Бени.Намира се след караулката 1км в дясно.Има и тел. но не ми е под ръка. Не стана ясно връзката на прегряването с нафтовата помпа? Прегряването на двигателя може да е от много неща. Някои път и уредите за температура лъжат за прегряване. Сигурен ли си че колата наистина прегрява или съдиш по това какво покзват уредите.

        Коментар


          #5
          1,9 ТД

          Колата трудно пали, един от вариатите е да се провери дали е добре обезвъздушена...Вече в нищо не съм сигурен...предположения много...Проверявам едно по едно...Досега никой не установи какво й е. Чувам още по телефона..."Гарнитура на главата, дай 600лв и е готова." ...еее да, но не искам диагностика по телефона ... ако не е гарнитура на главата...Търся помощ ...за читави майстори....Благодаря! Ще го потърся.

          Коментар


            #6
            Здрасти колега, това с трудното палене е проблем, но не вярвам да е свързано с прегряването. Прегряването може да идва и от термостат. От необезвъздушена помпа няма да прегрява. Има голяма вероятност наистина да е издухана гарнитурата на главата, тогава ще прегрява и може и трудно да пали. Бих я погледнал, но утре ще ми е доста натоварено. Може и през седмицата ако искаш.Лека вечер

            Коментар


              #7
              Re: Проблем! Типо 1, 9 ТД

              alexass13 написа:
              Lifargozi написа:
              Здр. колеги! Трябва да се обезвъздуши...Някой да даде предложение къде...Вече звънях на доста места. Питам ви, защото искам сигурни хора, а не да ми казват : Изхвърляй я! Предварително благодаря!
              Колега, във твоя район има тоста сервизи. Добър дизелджия има във Враждебна Авто Бени.Намира се след караулката 1км в дясно.Има и тел. но не ми е под ръка. Не стана ясно връзката на прегряването с нафтовата помпа? Прегряването на двигателя може да е от много неща. Някои път и уредите за температура лъжат за прегряване. Сигурен ли си че колата наистина прегрява или съдиш по това какво покзват уредите.
              0888930594 Генчев-сервиз Авто Бени, дано да ти помогне. Защо не си сложиш допл. ръчна помпа за нафта,продават се или от някоя морга.За въдух да провериш има прозрачни маркучита. Това с ремонт на двигателя ни си заслужава, с тия пари ще си купиш друга кола за донор.

              Коментар


                #8
                Първо трябва да установим какъв е проблемът, затова искам мненията на вс. вас и ви благодаря, после ще мисля, но не ми се иска да се разделям с колата си.

                Коментар

                Working...
                X