Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно палене и висок разход Brava 105jtd - Проблемът решен!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно палене и висок разход Brava 105jtd - Проблемът решен!

    ок голямо излагане от моя страна.дано поне някои даде съвет по проблема

    #2
    Re: трудно палене и висок разход brava 105jtd

    vesko_h78 написа:
    здравеите,от скоро имам следния проблем сутрин пали много трудно и е много тромава и харчи 11 и нагоре грацко.провериха сфещите са ок.сложиха ми някакав клапан преди филтара да не враща нафта и никакав резултат .моля помагайте.благодаря преджарително
    Нека модераторите да ти оправят първо граматиката и словореда, ако ти не можеш,че ще ти се смеят и гаргите.
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    Коментар


      #3
      Re: трудно палене и висок разход brava 105jtd

      ivannik написа:
      vesko_h78 написа:
      здравеите,от скоро имам следния проблем сутрин пали много трудно и е много тромава и харчи 11 и нагоре грацко.провериха сфещите са ок.сложиха ми някакав клапан преди филтара да не враща нафта и никакав резултат .моля помагайте.благодаря преджарително
      Нека модераторите да ти оправят първо граматиката и словореда, ако ти не можеш,че ще ти се смеят и гаргите.
      Такива бисери се срещат във форумите,че понякога човек ще умре от смях.А като се замисля въобще не е смешно,а трагично.

      Коментар


        #4
        Пали трудно......колко да е трудно? Правиш едно клипче на сутрешно палене и всички разбират за какво става въпрос. Гори много, трябва и да пуши много! Как е пушека - много, малко, цвят?По колата има лампа за проблем по горивната система. Случайно да свети, кога светва, или изобщо не свети?Като опишеш проблема повече, може и да се намери решение! В момента всички четат и им идват по най - малко 10 причини сигурно според описания проблем....
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #5
          не пуши, само при палене .бяло синкав пушек само докато запали.умната дюза свети на контакт гасне и повече не светва.за палене си е мъка .добре ,че е здрав акумолатора

          Коментар


            #6
            много и се кефих когато я купих,а вече сам в другата крайност

            Коментар


              #7
              дано се намери някой за да я излекуваме

              Коментар


                #8
                с клипп ще е много по-лесно. Принципно този двигател няма проблем с паленето зимата.
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                Коментар


                  #9
                  Читав сервиз,който да направи диагностика.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    1. Закарай колата в сервиз да ти направят диагностика. Като "прочетат" данните по време на въртенето, може да изкочи заека. Другия вариант е колега с адаптер и лаптоп да направи лог. Какво е налягането по време на въртенето?2. Казващ че гори много - а как върви? Шум от двигателя след като запали, след около минута и гогато вече мотора е загрял?3. Като си въртял няколко пъти ... преди да запали - виж дали от аспуха мирише на нафта.4. С каква нафта караш? Чисти ли са горивния филтър и "кошничката" на горивната помпа (в резервоара е, като вдигнеш стелката в багажника - в дъното, вдясно има капак и помпата е под него).5. Как провери дали свещите работят? Те може да са здрави, но да не стига ток до тях. Като дадеш на контакт и лампата за подгрева светне - релето за подгрева трябва да се включи. След десетиина секунди се изключва. Чува се отчетливо, когато става комутацията. Ще ти трябва помощник, който да дава на контакт ... Ако си закачил мултимер, след всяка комутация - напрежението на акумулатора трябва да се променя поне половин волт ... Ако напрежението не се променя - значи няма консумация, т.е. няма захранване на свещите. 6. Може да тестваш дюзите за количество на обратната нафта ... има специална тема ...7. Колко масло ти гори от смяна до смяна ... На колко км е колата - по таблото и по ECU (ако може да го прочете софтуера де) ...8. Ако си спрял под наклон и опиташ още в началото да запалиш на скорост - веднага ли запалва или ... ???9. И т.н. ...За какъв клапан говориш че са ти сложили майсторите ... :D Решавай си проблема, щото освен че скоро ще умориш акумулатора (че и стартера), ами и тоя висок разход постоянно ще те бие в джоба ... Двигателя е добър, но на дестина години ... и си иска малко грижи ... Погрижи се и за правописа си ... и шанса да плучиш помощ ще е по-голям ...
                    Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                    Коментар


                      #11
                      Здравей колега ... ако изявяваш желание мога да ти помогна относно колата .... лично аз карам такава от 1 година и отгоре ... и знам някои тънкости на занаята .... аз съм от Сандански и нищо не ми пречи да скона до Петрич .... драсни ми едно съобщение на лични да се разберем .....
                      AUDI 1.8 20V TURBO
                      ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря ви най-сърдечно за интереса, за вниманието и времето което сте отделили въпреки моят правопис .Днес ходих на диагностика.Първоначално даде 7 грешки .Казаха че сигурно са записани при разкачането на някой куплунг отпреди .изтриха грешките,покарах я малко и после пак я закачиха.Никаква грешка не показа.Казаха да проверя горивния филтар и решетката в резервоара.Утре ще ги провера и ако нее от тях незнам.

                        Коментар


                          #13
                          проверих решетката смених и филтара,смених и ангренажния ремък и пак няма никакво подобрение.кажете какво да правя

                          Коментар


                            #14
                            vesko_h78 написа:
                            проверих решетката смених и филтара,смених и ангренажния ремък и пак няма никакво подобрение.кажете какво да правя
                            Свържи се с някой който разбира,не ходи на случайни места.Мотора е добър,просто не си попаднал на правилните хора.
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #15
                              сигурно e така.сега ми говорят,че може да няма добра компресия.нещо не ми се връзва ако е така няма ли да пуши или нещо друго

                              Коментар

                              Working...
                              X