Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнал скоростен лост... проблем със свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзнал скоростен лост... проблем със свещи

    Здравейте сутринта ми беше замръзнал скоростния лост с сила го освободих но мисля че за в бъдеще това не е решени, някой сблъсквал ли се е с този пробел.При изгоряла свещ задължително ли е релето за пдгряване да мига Благодаря.. Фиат браво тд 100

    #2
    Лоста е така щот са се скъсали маншоните на жилата и влиза кал и вода и замръзва. Лампата мига като имаш поне една изгоряла свещ.

    Коментар


      #3
      Не го назорвай тоя лост много. щото лесно се чупи пластмасата му отдоло. Ако можеш да впръснеш масло между жилата и бронята им, то ще има ефект за една зима.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        А, бе ако се налее спирачна течност - тя няма ли да поеме водата и да осигури смазващ ефект? Както и в бъдеще предпазване от последващо мокрене/замръзване? На мен снощи ми замръзна тъпата ръчна на -9 градуса .. добре че имам 1 на ум и не я ползвам на критични минусови температури и сега си е замръзнала в освободено положение.. Идеята ми е да налея спирачна течност в жилата на ръчната и така да елиминирам замръзването .. но дали ще стане?!
        Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

        Коментар


          #5
          При всички положения най добре си е нови жила за ръчната - твоите най вероятно са с повредена броня.25лв е едното жило, сменят се с поглед, ако са като на Алфата.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            А относно сигнализацията за изгоряла свещ - не винаги работи! Аз имах 2 изгорели свещи, а индикацията си показваше нормално.

            Коментар


              #7
              Колеги, и аз имам проблема със замръзналия скоростен лост. В ахм-ауто за Браво JTD не намирам жило за скорости. Има жила за Браво ТД...
              I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

              Коментар


                #8
                При мен също замръзва лоста.Така е от години.Интересно е че като запаля колата оставя я да работи десетина минути и лоста започва да се движи свободно(без да пускам парно)Несъм сигурен но започвам да си мисля че е някаква защита.При някои коли го има със сигурност.
                фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

                Коментар


                  #9
                  Защитата се нарича лед!

                  Коментар


                    #10
                    Мдаа, нашите Фиати, са като совалките. Педи да загреят, не излитат.
                    Fiat Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      и при мен я има тая "защита" хаха,добре поне,че при ръчната са я пропуснали да я "защитят" че все я забравям дръпната
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар

                      Working...
                      X