Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчика мерещ нивото на маслото не свети за проверка!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчика мерещ нивото на маслото не свети за проверка!

    От 3-4 години имам Браво JTD, тъй като съм много доволен от колата като цяло и най-вече от мотора, скоро си купих и Марея уикенд JTD, но има един проблем, по-скоро са два:Като дадеш на контакт би трябвало да светят лампите за:1. Проверка на горивната система ( червена лампа с дюза)2. Фиат CODE ( имобилайзер )3. Масло 4. Лампата на спирачките5. ABS (ако има такъв)6. Нивото на маслото ( пак червена лампа със странна форма )7. Колан (Бравото няма такава лампа)8. AIRBAG ( ако е с един свети само една червена лампа, ако има и за пасажера възглавница ако не се лъжа има и една жълта за детски стол ) та проблемите са, че лампи 6. Нивото на маслото и 8.AIRBAG не светят!!!!!!Отворих таблото смених няколко крушки защото имаше и изгорели, със сигурност на 6.Нивото на маслкото съм сложил крушка която като я преместя на друго място свети, така, че проблема не е в крушката, а на AIRBAG-a мисля че е със светодиод, защото като отворих таблото крушка за AIRBAG която да се сменя отзад няма!!!Някой срещал ли се е с някой от тези проблеми и има ли решение за тях, за AIRBAG-а е ясно, че ще ходи на диагностика но сега нямам много време, като я копувах я заведох на диагностика и единствената грешка беше EGR клапан, а с AIRBAG-a не успяха да се свържат, но като ги гледах май не бяха много на ясно какво правят, щом първоначално незнаеха, че буксата на AIRBAG-а е под жабката.Та идеята ми е някой имал ли е проблем с лампата за 6. НИВОТО НА МАСЛОТО и как го е решил? Също другот странно е, че лампата на таблото за халогените също не свети, но другата лампа за изгорели светлини от пред работи защото като я купих веднага единият габарит угасна и лампата светна.
    Fiat Bravo 1.9 JTD
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
    Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

    #2
    Колега, да не те излъжа без да искам, но еърбега (1 или 2) май не светят ако са ОК, а светват при проблем с тях и това най-често е изтичане срока на годност на пиропатрончето т.е. може да не се издуят в нужния момент (дано се не налага).Мисля, че заводските им препоръчват до 10 години и на вратичката на жабката отвътре май има лепенка за срока им. Относно халогените също нямам лампа, а свети само диодчето в бутона дето ги пуска и са направени да не може да се ползват самостоятелно, задължително с фарове или поне габарити, иначе автоматично се гасят след 2сек. Така ми е и задния фар за мъгла и май така си е произведена, не ми се вярва някой да ги е автоматизирал. За ниво на маслото също нямам отделна лампа, но "лейката" си е достатъчна или "комбинирана" :D , ако сериозно спадне нивото си мига ярко по завоите или дупките, а при тихи обороти може да просветва леко. Не знам дали имам въобще или си е изгоряла, но май си няма. В крайна сметка, често си проверявам с истинската щека, тъкмо си оглеждам за промени под капака :D .
    Мареа 2.4 жтд 99г

    Коментар


      #3
      h_hristo написа:
      Колега, да не те излъжа без да искам, но еърбега (1 или 2) май не светят ако са ОК, а светват при проблем с тях и това най-често е изтичане срока на годност на пиропатрончето т.е. може да не се издуят в нужния момент (дано се не налага).Мисля, че заводските им препоръчват до 10 години и на вратичката на жабката отвътре май има лепенка за срока им. Относно халогените също нямам лампа, а свети само диодчето в бутона дето ги пуска и са направени да не може да се ползват самостоятелно, задължително с фарове или поне габарити, иначе автоматично се гасят след 2сек. Така ми е и задния фар за мъгла и май така си е произведена, не ми се вярва някой да ги е автоматизирал. За ниво на маслото също нямам отделна лампа, но "лейката" си е достатъчна или "комбинирана" :D , ако сериозно спадне нивото си мига ярко по завоите или дупките, а при тихи обороти може да просветва леко. Не знам дали имам въобще или си е изгоряла, но май си няма. В крайна сметка, често си проверявам с истинската щека, тъкмо си оглеждам за промени под капака :D .
      Колега като дадеш на контакт задължително лампите за AIRBAG-a и лампата за нивото на маслото трябва да светят за проверка и ако няма проблеми да изгаснат !!!!!!! А при мен въобще не светят!!!!
      Fiat Bravo 1.9 JTD
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
      Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

      Коментар


        #4
        Имам го същия проблем с нивото на маслото на моето Браво. При мен, обаче май трябва да го показва на дигиталния километраж. Така и още не ми е останало време да се занимавам с това.

        Коментар


          #5
          naskobg написа:
          Имам го същия проблем с нивото на маслото на моето Браво. При мен, обаче май трябва да го показва на дигиталния километраж. Така и още не ми е останало време да се занимавам с това.
          На дигиталният километраж освен километри, температурата извън купето и тест на климатроника друго незнам да показва, поне моето Bravo e така има си лампа за нивото на маслото, а на Marea-та просто не свети и затова съм пуснал темата !!!
          Fiat Bravo 1.9 JTD
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
          Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

          Коментар


            #6
            Мареа просто няма измерване на нивото на маслото.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Мареа просто няма измерване на нивото на маслото.
              а защо на таблото има такава лампа? (съмнява ме да е за красота) тиа дни ше я кача на канала той датчика се вижда от задната странана картера
              Fiat Bravo 1.9 JTD
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
              Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

              Коментар


                #8
                Защото таблото е еднотипно за всички модели. Няма кой да си играе да прави нов вид табло заради една лампа. Просто са спестили датчика и кабела за него. Ама щом го знаеш къде е, виж го де, снимай даже, че от време на време някой се сеща да пита къде е.

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Защото таблото е еднотипно за всички модели. Няма кой да си играе да прави нов вид табло заради една лампа. Просто са спестили датчика и кабела за него. Ама щом го знаеш къде е, виж го де, снимай даже, че от време на време някой се сеща да пита къде е.
                  Такова табло не съм виждал на Браво, но като я кача на канала, ще си проличи Ще снимам стига да не си забравя апарата, че телефона няма автофокус и едва ли, ще се види нещо!И относно лампата за халогените на таблото, днес се усетих че би трябвало да свети ако е изгорял някой от тях
                  Fiat Bravo 1.9 JTD
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
                  Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

                  Коментар


                    #10
                    Тя е HLX ли? Затова казваш "такова" табло? Иначе на Бравото си е само едно табло, с кръглите уреди, и моето е такова.

                    Коментар


                      #11
                      VAGABOND_123 написа:
                      На дигиталният километраж освен километри, температурата извън купето и тест на климатроника друго незнам да показва, поне моето Bravo e така има си лампа за нивото на маслото, а на Marea-та просто не свети и затова съм пуснал темата !!!
                      На Евро 3 го показва на дигиталния километраж.

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Тя е HLX ли? Затова казваш "такова" табло? Иначе на Бравото си е само едно табло, с кръглите уреди, и моето е такова.
                        Ми не HLX, а е ELX, но не е с кръглите уреди.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Bravo 1.9 JTD
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
                        Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

                        Коментар


                          #13
                          naskobg написа:
                          VAGABOND_123 написа:
                          На дигиталният километраж освен километри, температурата извън купето и тест на климатроника друго незнам да показва, поне моето Bravo e така има си лампа за нивото на маслото, а на Marea-та просто не свети и затова съм пуснал темата !!!
                          На Евро 3 го показва на дигиталния километраж.
                          Не занех, че има такова Браво ?Коя година е ?
                          Fiat Bravo 1.9 JTD
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
                          Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

                          Коментар


                            #14
                            Евро 3 по спомен са 2001 година и са 100 коня вместо 105 за браво. Мареа също има евро 3, само че при нея варианта е от 105 на 110 коня.п.с. Не се учудвай защо не свети лампата, може просто да не са я вързали от Торино, по добре си ходи на диагностика за аербега и това е
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                            Коментар


                              #15
                              Мареа също има 100 к.с. двигател. Има и малко количетсво Бравота 105, на които го изписва на километража.

                              Коментар

                              Working...
                              X