Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

jtd105 светна ми лампата (щека)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    jtd105 светна ми лампата (щека)

    колеги не съм много компетентен и не намерих решение на проблема слет (малко) търсене из форума та светна ми лампата за щеката ( щека с една капчица под нея ) мига извесно време и след това изгасва на какво се дължи дали да се притеснявам (много)
    FIAT Bravo 1.9 jtd 105hp 1999g

    #2
    Re: jtd105 светна ми лампата (щека)

    Vasilevv777 написа:
    колеги не съм много компетентен и не намерих решение на проблема слет (малко) търсене из форума та светна ми лампата за щеката ( щека с една капчица под нея ) мига извесно време и след това изгасва на какво се дължи дали да се притеснявам (много)
    Щеката индикира нивото на маслото! Провери си го!
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Зависи и от мигането. Как мига точно, опиши го. Има два вида. Едното е като мигач, равномерно, другото е два пъти мига - пауза - два пъти мига - пауза....

      Коментар


        #4
        Re: jtd105 светна ми лампата (щека)

        Vasilevv777 написа:
        колеги не съм много компетентен и не намерих решение на проблема слет (малко) търсене из форума та светна ми лампата за щеката ( щека с една капчица под нея ) мига извесно време и след това изгасва на какво се дължи дали да се притеснявам (много)
        Ако палиш преди да е изгасналаснала лампата ( тоест да направи проверката на нивото на маслото ) може и от това да е, но си провери нивото на маслото със щеката!
        Fiat Bravo 1.9 JTD
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
        Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

        Коментар


          #5
          Не може да е от това, аз тези дни като паля - ЕКУ-то се рестартира по време на палене и всички проверки минават наново. Никога не е мигала тази лампа освен само и единствено когато ми е намаляло маслото. А щом лампата мига - щеката дори не се докосва до него. Така е при мен.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Не може да е от това, аз тези дни като паля - ЕКУ-то се рестартира по време на палене и всички проверки минават наново. Никога не е мигала тази лампа освен само и единствено когато ми е намаляло маслото. А щом лампата мига - щеката дори не се докосва до него. Така е при мен.
            Еми при мен не е така мине ли под средата и почва да мига колкото повече масло липсва толкова повече мига, но запаля ли колата преди да е минала проверката винаги мига (може би защото си държа маслото да е на средата на маркировката на щеката)!А това с рестартирането на ЕКУ-то по време на палене малко странно ми звучи, защото ако направи проверка след като си запалил, си мисля, че едва ли маслото, ще покрива датчика!
            Fiat Bravo 1.9 JTD
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
            Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

            Коментар


              #7
              Колеги много ви благодаря за бързото реагиране лампата спря да мига след като си долях малко масло беше до минимум на щеката и явно за това е мигала лампата, но след 2-3 дни го долях а през тези 2-3 дни не е мигала !
              FIAT Bravo 1.9 jtd 105hp 1999g

              Коментар


                #8
                VAGABOND_123 написа:
                А това с рестартирането на ЕКУ-то по време на палене малко странно ми звучи, защото ако направи проверка след като си запалил, си мисля, че едва ли маслото, ще покрива датчика!
                Явно го покрива, щом не мига. Тази проверка е една от първите, и докато въртя - не може толкова много масло да бъде "изстреляно" нагоре. Затова проверката си минава пак, успешно.

                Коментар

                Working...
                X