Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Fiat Bravo JTD гарнитура на глава или друго?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    VICHKOOO написа:
    интересува ме само защо се сменяват четирите свещи а не само изогрелите,онази в магазина така ми каза и аз зех четири броя,но моя маистор монтира само тези които бяха изгоряли и другите две ми каза да си ги пазя,и ми каза че не стоят така нещата че може да се смени само изгоряла а не четирите.
    Много по-лесно е да подмениш всичките с нови, когато главата е свалена.Щом е изгояла една, ще изгорят още няколко скоро.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #62
      vgeorgiev написа:
      VICHKOOO написа:
      интересува ме само защо се сменяват четирите свещи а не само изогрелите,онази в магазина така ми каза и аз зех четири броя,но моя маистор монтира само тези които бяха изгоряли и другите две ми каза да си ги пазя,и ми каза че не стоят така нещата че може да се смени само изгоряла а не четирите.
      Много по-лесно е да подмениш всичките с нови, когато главата е свалена.Щом е изгояла една, ще изгорят още няколко скоро.
      така е ! А каква е гаранцията новите колко ще изкарат

      Коментар


        #63
        2 години. В БГ има закон за всички стоки за 2 годишна гаранция. Хубаво е човек да си знае правата.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #64
          има различни мнения точно за това става дума аз съм сменил само две пък и две имам резерва пък каквото стане.Аиде аз да ходя да вида дали дизелчето вече е запалено

          Коментар


            #65
            няма страшно аз смених една преди година пък още си грее! готова ли е печката колега?

            Коментар


              #66
              VICHKOOO написа:
              има различни мнения точно за това става дума аз съм сменил само две пък и две имам резерва пък каквото стане.Аиде аз да ходя да вида дали дизелчето вече е запалено
              Когато не били 4 еднакви щели да изгорят, да ама не! Аз преди година и половина сменях само една и сложих Искра, останалите 3 са Бош.До момента всичките греят
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

              Коментар


                #67
                Когато не били 4 еднакви щели да изгорят
                Няма такова нещо, всяка една свещ си е сама за себе си. Ако свещите са различни по мощност и напрежение.... тогава могат да изгорят.

                Коментар


                  #68
                  да ти е честито колега1-во успешния ремонт2-ро бързия ремап с пожелания за много безаварийни километри

                  Коментар


                    #69
                    chaveto написа:
                    ... Ако свещите са различни по мощност и напрежение.... тогава могат да изгорят.
                    По точно ще е да се каже, че ако свещите са за по-ниско напрежение от предписаното, тогава може да изгорят. Иначе може и да са по-мощни - това не е проблем. Ако се разгледат характеристиките на различни свещи (които са препоръчани от дадения производител за конкртетен двигател), ще се види че при различните производители свещите не са с еднаква мощност. Доколкото си спомням Искра бяха доста по-слаби от Беру.А колко време ще изкарат - зависи единствено от качеството им, а не от мощността.
                    Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                    Коментар


                      #70
                      Aидее мерси мерси,колата вече е в движение и нямах търпение за чипчето,в това мокро време не може да си стъпи на гумите минавам 10км а ми пише 11км много въртене много нещо :D.Доволен съм много,автомобила в момента е на пушка и чипа е +10% мощност не е много,но на трета предавка как лепи не е истина.Ако има мераклии за евтино чипче със диагностика на лично

                      Коментар


                        #71
                        Skip_01 написа:
                        chaveto написа:
                        ... Ако свещите са различни по мощност и напрежение.... тогава могат да изгорят.
                        По точно ще е да се каже, че ако свещите са за по-ниско напрежение от предписаното, тогава може да изгорят. Иначе може и да са по-мощни - това не е проблем.
                        Напротив, проблем е ако са по мощни. Производителя на двигателя е преценил колко време........... ще работят, преди и след паленето. Тези свещи не могат да работят продължително време и точно когато увеличиш мощността а времето си остане същото свещите горят

                        Коментар


                          #72
                          VICHKOOO написа:
                          Aидее мерси мерси,колата вече е в движение и нямах търпение за чипчето,в това мокро време не може да си стъпи на гумите минавам 10км а ми пише 11км много въртене много нещо :D.Доволен съм много,автомобила в момента е на пушка и чипа е +10% мощност не е много,но на трета предавка как лепи не е истина.Ако има мераклии за евтино чипче със диагностика на лично
                          с туй душманско каране, май скоро пак ще се оплакваш от лоша вода....
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #73
                            VICHKOOO написа:
                            Aидее мерси мерси,колата вече е в движение и нямах търпение за чипчето,в това мокро време не може да си стъпи на гумите минавам 10км а ми пише 11км много въртене много нещо :D.Доволен съм много,автомобила в момента е на пушка и чипа е +10% мощност не е много,но на трета предавка как лепи не е истина.Ако има мераклии за евтино чипче със диагностика на лично
                            Много съм си мислил за ремап. Понякога ми се иска колата да ускорява малко повече. Има една скорост, когато нито си за 4та нито за 5та. На 4та са и много оборотите, а за 5а са малко. И това като се случи, когато изпреварваш е неприятно.Та въпроса ми е може ли да се повреди мотора от ремап ?П.С. Колега, браво за колата и за усилията ти да я оправиш По-добрия вариант избра - да си я оправиш, а не да я продаваш. Карай със здраве.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар


                              #74
                              vgeorgiev написа:
                              VICHKOOO написа:
                              Aидее мерси мерси,колата вече е в движение и нямах търпение за чипчето,в това мокро време не може да си стъпи на гумите минавам 10км а ми пише 11км много въртене много нещо :D.Доволен съм много,автомобила в момента е на пушка и чипа е +10% мощност не е много,но на трета предавка как лепи не е истина.Ако има мераклии за евтино чипче със диагностика на лично
                              Много съм си мислил за ремап. Понякога ми се иска колата да ускорява малко повече. Има една скорост, когато нито си за 4та нито за 5та. На 4та са и много оборотите, а за 5а са малко. И това като се случи, когато изпреварваш е неприятно.Та въпроса ми е може ли да се повреди мотора от ремап ?П.С. Колега, браво за колата и за усилията ти да я оправиш По-добрия вариант избра - да си я оправиш, а не да я продаваш. Карай със здраве.
                              колега давай смело няма кво да го мислиш чипирай го :D

                              Коментар

                              Working...
                              X