Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава JTD 105 не пали. - РЕШЕНО: Датчик колянов вал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе и аз не можах да си обясня как стартерът ми върти с пълна сила, а ток и напрежение за три елементарни релета - нямаше. Факт. Та от опит съветвам - нека първо акумулаторът е напълно зареден, после други неща да се търсят.

    Коментар


      #17
      Сега, след като разкачих акумулатора за зареждане, грешките ще се запазят ли в паметта на компа ?
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #18
        Да.

        Коментар


          #19
          Точно там е уловката. Релето консумира малко ток и точно заради това когато има пад....... не може да сработи.

          Коментар


            #20
            Странно питане ,ама имаш ли достатъчно гориво в резервоара?Съскането от местото което посочваш ми говори че или с горивото се движи въздух( и следователно не се получава налягането) или регулатора се е скапал и връща всичко назад.Не съм имал такъв случай но не го изключвам като вариант.Амаш ли възможност да ползваш диагностика и да се следи налягането в рейката какво е?

            Коментар


              #21
              Получих си KKL адаптера (vag com-a), вързах го с колата и излезе грешка 1320 - датчик колянов вал.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #22
                Правим, струваме и пак до датчик запалване опираме.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #23
                  emzo написа:
                  Правим, струваме и пак до датчик запалване опираме.
                  Emzo, до колкото разбирам от прочетеното за тази грешка ми става ясно, че може да е и датчика на разпределителния вал.Как мога да разбера, кой точно от двата е. Този на разпределителния май не може да се смени без сваляне на агренажния ремък и колелото на разпределителния вал.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #24
                    На 99,99% съм сигурен, че е този:http://www.axm-auto.com/index2.php?b...l=2&show=1Но си запазвам 0,01%
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #25
                      Тази сутрин отново не запали колата. Прави ми впечатление, че не иска да запали само ако е валяло сняг Отново светна лампата с дюзата. Ще видя и този път какво е записала. Проблема ми е, че в този студ няма как да го сменя този датчик.Във всички теми за непалене на jtd пише, че колата не пали топла. При мен е точно обратното: не пали стидена. От диагностиката ми излиза P1320. На някой случвало ли му се е да сменя фазов сензор (на разпределителния вал) ?
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #26
                        Последно преди да купя датчика искам да ви питам дали сте виждали такъв? Датчика не е с кабел, а има куплунг на него си. Бравата ми е април 2000. Много от нещата и са различни. Примерно подгревните свещи не са с гайка и кабелна обувка, а са на лули. И т.н.Извадих акумулатора и видях датчика. Не е с кабел и букса, а е направо с букса на него. Някой виждал ли е такъв и дали ще мога да намеря такъв. Дали съм снимал него ??? Блокиран съм, не знам дали да купя датчика. Не съм сигурен да ли е той. Няма как да го извадя преди да купя нов. Голям студ е и нямам канал. Не искам да споменавам, че утре за трети път съм пеш на работа.....
                        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                        Коментар


                          #27
                          Датчика е друг, малко по към двигателя (монтиран е на самия блок, не на скоростната кутия). От там както го виждаш този, който си снимал, още толкова наврян по-зле гледано отгоре. Гледано от долу е лесен. Иначе има датчик, който не е с кабел а е с букса, ама на Браво и производните й не съм виждал с такова изпълнение.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            Ако не се лъжа беше отгоре над самият стартер.

                            Коментар


                              #29
                              Колата е поправена! 40 лева датчик40 лева пътна помощ45 лева на Дунев в сервиза. Равносметката: ако си го бях сменил по рано сам, щях да си спестя 85 лева. При мен симптома, че колата не пали топла го нямаше. Изобщо не пали. Това се сличи три пъти, като след последния вече нямаше никакво палене. П.С. Доволен съм от сервиза на Дунев. Провериха ми спирачната течност - за смяна била. Провериха ми антифриза и ми казаха, че е като нов (и познаха, защото сменях гарнитура на главата скоро). Десния ми фар не е добре регулиран. Обаче ги отсвирих да правят каквото и да е друго.Оги, би ли редактирал заглавието на темата, за да стане ясно, че проблема е решен ?
                              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                              Коментар


                                #30
                                Бих. Цъкни на Докладвай, така всеки модератор ще го промени. Как разбраха че спирачната течност е за смяна? Измериха съдържанието на влага, или как я тестваха?

                                Коментар

                                Working...
                                X