Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Класика-бензин, вместо дизел...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Класика-бензин, вместо дизел...

    Не съм много сигурен дали темата е точно за тук, но съм сигурен, че никой не е застрахован от подобна случка..Накратко...Преди няколко часа в момент на умопомрачение натрясках 21 литра бензин- 98 в търбуха на Мара..Важно е да вметна, че "Мара" е Fiat Marea Weekend-1,9 JTD/както се досещате бензина не е от любимите и "питиета"/както и че преди това в резервоара и имаше не повече от литър нафта..Тъпото в цялата история, е че зацепих кво е станало няколко километра по късно-двигателя взе да си променя звука.Спрях на първата бензиностанция и просто допълних резервоара с нафта до горе-още 40 и няколко литра.Пичовете от бензиностанцията ме посъветваха да долея и 1 литър двутактово масло и няква добавка за дизел и ми пожелаха успех.Та, в крайна сметка с тая смес от нафтобензин,масло и още нещо се прибрах в къщи,двигателя пак си заработи както преди,всичко е ок,но се чудя дали нещо няма да се скапе в последствие...?
    Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

    #2
    Източвай !
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Източвай !
      Как да го източа всичкото тва чудо...?
      Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Абе то има как да се източи нали си с JTD Значи има помпа в резервоара.Намери къде е релето което управлява помпата и я включи принудително.Предварително извади маркуча преди филтъра и го свържи с друг който да отведе горивото в туба.Така ще източиш всичко после си сипи нафта,а тази смес сега като застудее може да слагаш по малко от нея и пак ще я разходиш.Успех!!!

        Коментар


          #5
          Може и да звучи глупаво, ама с маркуч директно да се източи, не става ли? Като ракийка от каца :D
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #6
            nikolce написа:
            Може и да звучи глупаво, ама с маркуч директно да се източи, не става ли? Като ракийка от каца :D
            До колкото съм чувал...тоя номер е ставал по времето на ладите и москвичите,сега достъпът до резервоарите е бая по сложен...
            Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              nikolce написа:
              Може и да звучи глупаво, ама с маркуч директно да се източи, не става ли? Като ракийка от каца :D
              Става, става
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                Аз съм готов в да ти се притеча на помощ.Готов съм да купя всичко което източиш :D Иначе имам идея как можем да го източим почти целия и после да го допълниш с нафта от бензиностанция.Ако искаш ми се обади 0878486077-Марто
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  MartoModev написа:
                  Аз съм готов в да ти се притеча на помощ.Готов съм да купя всичко което източиш :D Иначе имам идея как можем да го източим почти целия и после да го допълниш с нафта от бензиностанция.Ако искаш ми се обади 0878486077-Марто
                  Само да кажа,че вече изгорих половината без никакъв проблем..даже ми се струва,че върви по добре с тая смес...За всеки случай вчера го долях с нафта до горе..Практическият извод за мен, е че JTD-тата понасят до 30% бензин без особени проблеми..
                  Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Другарите от Бош казват до 10% бензин, то и с 30% ще работи ама не се знае .....
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      Другарите от Бош казват до 10% бензин, то и с 30% ще работи ама не се знае .....
                      Ами аз съм чувал за немски машини, които с подобен процент не могат да излязат от бензиностанцията..
                      Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        нафтобензин

                        колега карай спокоино и като свърши сипвай нафта и отново натиск на педала :D

                        Коментар


                          #13
                          Два пъти го правя тоя номер с 95Н , общо взето все още си работи колата без проблем.Първия път източвах след като бях карал около десетина км. втория път само напълних с нафта и продължих да карам но без никаква ръчка...Важното е да отбележа че и в двата случая сипвам нафта за 40лв... което е около 18л..а резервоара на пунтото е 45л
                          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                          Коментар


                            #14
                            С тая смес дето си карал в началото - 19 л бензин и литър нафта, има голяма вероятност да скапеш помпата на рейла, бензина е доста по тънко гориво и не е мазно като нафтата.Ама щом още работи явно не е било чак такъв проблем.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #15
                              При 6литра бензинонафтова горивна смес, с около 20% нафта - 19Д , конвенционален дизел ВИДИМО си промени работата към по-лошо. С бушменско ГНП, загуби и мошност и нормален ритъм на работа...незнам JTD колко е кораво, но се изумявам от прочетеното до тук?!
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар

                              Working...
                              X