Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с охлаждането на Fiat Bravo 1,9 td 100

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с охлаждането на Fiat Bravo 1,9 td 100

    Здравеите колеги поздрави на всички! Значи преди няколко дена един шемет ми подпря предницата и пи спука радиатора однесе долните тампони. Обаче сащата вечер валеше и не сам забелязал че е истекла водата на колата . На сутринта паля трагвам и за около 1 километар колата загря до отгоре до червените черти слизам гледам че няма вода сипвами тече както и да е взех друг здраж радиатор и го слагам но не може да обезвъздуши . Отвартам горните тапи на радиатора и първия път и от двата отвора започна да тече само вода . Долях още в разширителния съд и подкарах колата след около 2-3километра чувам накакво свирене под капака гледам температурата почна да се качва много бързо слизам отварям капака този звук идваше от разширителния съд отварям капачката изхвърча от много силно налягане след това не искаше да обезвъздушява от дясния маркуч на радиатора излизаше само пара а от другия ту вода ту въсдох. Искам да ви помоля да ми кажите какъв може да е проблема и какво е решението . Благодаря много и много поздрави на всички!

    #2
    Re: Проблем с охлаждането на Fiat Bravo 1,9 td 100

    ku4eka написа:
    Здравеите колеги поздрави на всички! Значи преди няколко дена един шемет ми подпря предницата и пи спука радиатора однесе долните тампони. Обаче сащата вечер валеше и не сам забелязал че е истекла водата на колата . На сутринта паля трагвам и за около 1 километар колата загря до отгоре до червените черти слизам гледам че няма вода сипвами тече както и да е взех друг здраж радиатор и го слагам но не може да обезвъздуши . Отвартам горните тапи на радиатора и първия път и от двата отвора започна да тече само вода . Долях още в разширителния съд и подкарах колата след около 2-3километра чувам накакво свирене под капака гледам температурата почна да се качва много бързо слизам отварям капака този звук идваше от разширителния съд отварям капачката изхвърча от много силно налягане след това не искаше да обезвъздушява от дясния маркуч на радиатора излизаше само пара а от другия ту вода ту въсдох. Искам да ви помоля да ми кажите какъв може да е проблема и какво е решението . Благодаря много и много поздрави на всички!
    Страшно звучи ама прилича на гарнитура или по-скоро спукана/крива глава/.Дано не съм познал.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Има една пробка отпред на тръбата която е между термостата и водната помпа и още една между акумолатора и главата на самия маркуч-и двигателя да е поизстинал :D
      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ghlight=Има 4ри пробки за обезвъздушаване, макар че вярно звучи страшно и едва ли е от това проблема.
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #5
          И на мене ми се струва че може да е спукана главата
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Колега пиши каква е причината като разбереш. Аз също прегрях доста колата, но при мен за сега е ок. Надува по малко.Ще я водя на ремонт.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #7
              vgeorgiev написа:
              Колега пиши каква е причината като разбереш. Аз също прегрях доста колата, но при мен за сега е ок. Надува по малко.Ще я водя на ремонт.
              При мен се оказа крива главата.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                ala bala

                При мен се оказа за морга и там отиде бахти и боклука повече италианска кола няма да си взема никога просто не е до гледането ами те са си боклуци

                Коментар


                  #9
                  Re: ala bala

                  ku4eka написа:
                  При мен се оказа за морга и там отиде бахти и боклука повече италианска кола няма да си взема никога просто не е до гледането ами те са си боклуци
                  И що да е боклук при положение, че си я прегрял
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    #10
                    Странно, на мен този Фиат който карам ми е 4-та италианка и не мога кажа, че са боклуци. Вярно е, че може би създават дребни главоболия малко по-често от някои НАРОДНИ марки, но пък като сравнявам другите характеристики, са си доста добре.
                    Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

                    Коментар


                      #11
                      ала бала

                      Защо е боклук ли защото съм я взел преди 4-5 месеца и повече е седяла по ремонти и сервизи от колкото съм я карал не че са боклуци ами са най-големите .Ако след 3 месеца имаш ново мнение по въпроса - заповядай отново във форума, дотогава - приятна почивка!

                      Коментар


                        #12
                        гарнитура

                        Тези двигатели се славят с бързото пукане на главата, кривенето на главата и мятане на гарнитурата
                        Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                        харчи: DOSTA

                        Коментар


                          #13
                          един приятел и той има crisler voieger с италиански двигател сичко рдуго по колата е номер 6 само двигателя и скоростите са проблемни 4 пати до сега са се 4упили скоростите то не бяха маслени повдигачи гумички на клапани тва са просто не знам особенно тези двигатели които са дизел не мога да опишя

                          Коментар

                          Working...
                          X