Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Турбо на Брава Тди !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Турбо на Брава Тди !

    Здравейте! Искам да попитам на колко оборота ви се включва турбото на ТД_100 ! Мойто се включва на 1300оборота или поне така го осештам почва да свири и да набира ! Казват ми че било тварде рано и нешто има в колата ! Вашето мнение ?

    #2
    Re: Турбо на Брава Тди !

    mitko258 написа:
    Здравейте! Искам да попитам на колко оборота ви се включва турбото на ТД_100 ! Мойто се включва на 1300оборота или поне така го осештам почва да свири и да набира ! Казват ми че било тварде рано и нешто има в колата ! Вашето мнение ?
    Сега ще се намерят няколко човека които да коментират как Брава няма ТДИ и как турбото не се включва и изключва...Като оставим това на страна...Турбината би трябвало, поне при мен е така се усеща след 2000об. Никога не съм я усещал по рано въпреки, че понякога ми се е искало. Лично аз на твое място не бих бутал нищо така ще имаш доста по добър старт.Друго това, че свири не е добре. Или има някуде спукан маркуч по пътищата след турбината или измъкнат. Което води не добро налягане и т.н.ПС. Пише се щ, а не шт.не се пише "почва", а "започва"не се пише "мойто", а "моето"не се пише "осештам", а "усещам"Айде и със здраве
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      И аз съм така. До 2000-2200 оборота фиата ми е супер супер муден, след това започва адско ускорение.
      Тря'а напиша нещо тука, нали

      Коментар


        #4
        Незнам много добре варви след 1300 оборота почва да ускорява много добре . От 3год е купена колата и беше така За сега няма проблеми

        Коментар


          #5
          mitko258 написа:
          Незнам много добре варви след 1300 оборота почва да ускорява много добре . От 3год е купена колата и беше така За сега няма проблеми
          Да не би да е сменяна турбината, с друг модел.
          Fiat Marea TD100

          Коментар


            #6
            iuly_vn написа:
            mitko258 написа:
            Незнам много добре варви след 1300 оборота почва да ускорява много добре . От 3год е купена колата и беше така За сега няма проблеми
            Да не би да е сменяна турбината, с друг модел.
            Незнам И аз това си мисля

            Коментар


              #7
              Дай снимка на турбото , наистина може да има преработка . Иначе темата няма много смисъл без снимков материал. Буустметър закачи, да се види аджеба кога помпи турбото .
              FIAT UNO 1298 SX Bosch Monojetronic A2.2 - скоро Motronic M1.7
              ALFA ROMEO 155 1.8 8V SILVERSTONE
              ALFA ROMEO 155 1.9 Turbo D.

              Коментар


                #8
                Турбината при тоя двигател, е конструирана така, че да има оптимално налягане в диапазона на максималния въртящ момент. Това е недостатък, защото има известен лаг. В някои японски автомобили, нарочно се предвиждат две турбини. Едната е за в ниските обороти, а втората за средните и високите. Възможно е, тая турбина да е неоригинална или нещо да е преработвано по турбопътищата. Дай снимки да я видим. И ако можеш закачи един манометър, за да се види какво е налягането в различните обороти.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  #9
                  турбо

                  колега да не става въпрос за жтд мотор

                  Коментар


                    #10
                    Re: турбо

                    borisov написа:
                    колега да не става въпрос за жтд мотор
                    Не

                    Коментар

                    Working...
                    X