Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Допълнителна помпа за нафтата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Допълнителна помпа за нафтата

    Изпадна ми малка ръчна помпа за нафта от Ситроен. Дали може да работи Типото с допълнителна помпа? Скоро сменяхме горивния филтър и се видяхме в приключение докато запали,няма обезвъздушаване. Може би има някакъв трик при смяната на горивният филтър? На Пежото си имах помпа и е много полезна зимата. В магазините също видях такива помпи-18лв. Някой слагал ли е? Преди или след филтъра?

    #2
    Re: Допълнителна помпа за нафтата

    alexass13 написа:
    Изпадна ми малка ръчна помпа за нафта от Ситроен. Дали може да работи Типото с допълнителна помпа? Скоро сменяхме горивния филтър и се видяхме в приключение докато запали,няма обезвъздушаване. Може би има някакъв трик при смяната на горивният филтър? На Пежото си имах помпа и е много полезна зимата. В магазините също видях такива помпи-18лв. Някой слагал ли е? Преди или след филтъра?
    Става дума за така наречената гумена круша помпа.Слагай смело преди филтъра само гледай стрелката за посока ,че вътре има клапанчета да не се чудиш какво става.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Мерси за отговора, съмнявах се дали няма да пречи на помпата. Пък все пак ги и продават.

      Коментар


        #4
        Когега, продават и едни еднопосочни клапани, които също вършат работа и не позволяват на горивото да се върне в резервоара при сваляне на горивен филтър. Представлява нещо като голяма гайка с два щуцера за маркучите.
        TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
        ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
        НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

        Коментар


          #5
          zdrawko написа:
          Когега, продават и едни еднопосочни клапани, които също вършат работа и не позволяват на горивото да се върне в резервоара при сваляне на горивен филтър. Представлява нещо като голяма гайка с два щуцера за маркучите.
          Монтирах круша от Ситроен, работи. Тя е с клапан също.

          Коментар


            #6
            колеги вече незнам коя зима подред така наречената от вас помпа круша ми създава проблеми.Застудее ли малко повече тая помпа се свива като вакум и се смръзва няма отпускане.Няколко пъти я сменям,сега дори съм с точно такава от ситроен и все тая.Уж е направена да помага,а направо ми отрови живота.Моля кажете някой имал ли е подобен проблем и как го е решил.Мислех да сложа едно филтерче(от тези прозрачните) и да премахна изобщо помпичката дали ще стане,дали ще задържа горивото да не се връща в резервоара.

            Коментар


              #7
              tuzara написа:
              колеги вече незнам коя зима подред така наречената от вас помпа круша ми създава проблеми.Застудее ли малко повече тая помпа се свива като вакум и се смръзва няма отпускане.Няколко пъти я сменям,сега дори съм с точно такава от ситроен и все тая.Уж е направена да помага,а направо ми отрови живота.Моля кажете някой имал ли е подобен проблем и как го е решил.Мислех да сложа едно филтерче(от тези прозрачните) и да премахна изобщо помпичката дали ще стане,дали ще задържа горивото да не се връща в резервоара.
              Колега проблема ти идва от другаде. До последна помпата беше на Си-ен АХ 1,4Д. В Момента съм с нея и сутрин помага. Добре е за стари коли като моята. Да нямаш боклуци много в резоарвара. При така стои само като помпя,но после се отпуска като качи. Ако ти е проблем я махни.

              Коментар


                #8
                цаката за горивния филтър е да го напълниш с гориво преди да монтираш
                Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
                Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
                Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
                Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
                Убий скороста - Спаси дете!

                Коментар


                  #9
                  Запушена ти е цедката в резервоара,както посочи колегата, затова ти се свива крушата
                  BRAVA TD100 ELX `98

                  Коментар


                    #10
                    Открих проблема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67468

                    Коментар

                    Working...
                    X