Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не ми качва масло до распределителния вал.на 2.4ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не ми качва масло до распределителния вал.на 2.4ТД

    здравеите колеги имам сега отново проблем с колата сега не иска да качва масло знае ли някои каде се намира маслената помпа на 2.4тд и как мога да я проверя свалях картера и там не се вижда.затова ако някои ми помогне ще сам му благодарен

    #2
    казаха ми че има някакав клапан които е по магистралата на смазочната система които бил някаде след масления филтар .дали някои знае дали има не6то такожа или каде се намира точно

    Коментар


      #3
      На тоя двигател, маслената помпа мисля беше зъбна и се задвижва с верига. Даже имаше тема за нея + снимки, но не в тоя раздел. Потърси с търсачката. За нея знам че не била много удачна като изпълнение и са се случвали проблеми. Движение взима от предната част на кол. вал.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        Така е както казава Юли.Как е разпределителния вал?

        Коментар


          #5
          Re: не ми качва масло до распределителния вал.на 2.4ТД

          taraleja_bg написа:
          здравеите колеги имам сега отново проблем с колата сега не иска да качва масло знае ли някои каде се намира маслената помпа на 2.4тд и как мога да я проверя свалях картера и там не се вижда.затова ако някои ми помогне ще сам му благодарен
          Клапан има преди филтъра непосредствено след помпата.Казва се редуцилвентил и служи да ограничи максималното налягане на 4 бара.Ако този клапан по някакви причини/счупена пружина или друго/ е застанал в отворено положение,то в ниски обороти може да няма маслоподаване,но на високи трябва да има.Друга причина за липса на масло-скъсана верига паднала в картера.

          Коментар


            #6
            Re: не ми качва масло до распределителния вал.на 2.4ТД

            значи распределителния вал е добре но колата качва6е масло после спря а отдоло в картера няма никаква верига значи не е скасана по скоро ме претеснява помпата данеби да е взела да си отива.абе общо взето много ядове с моя фиат не сам видял много хубави неща от него а само неща които се развалят и са доста скапи.разбрах че тази помпа е около 800 лв.ако имате някакви идеи за това как да я пробвам за да разбера сас сигорност дали е тя ще сам ви много благодарен .все пак преди да взема да разглобявам всичко трябва да сам сигорен че е това.но не се сештам как да го тествам за да разбеера

            Коментар


              #7
              Ами там където и е датчика за налягане, се слага манометър. По късно днес, ще потърся темата за тая помпа, че там надълго и нашироко се дискутираше по въпроса. Имаше начин за ефтин ремонт и подобрения, но не се сещам сега.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                Re: не ми качва масло до распределителния вал.на 2.4ТД

                taraleja_bg написа:
                значи распределителния вал е добре но колата качва6е масло после спря а отдоло в картера няма никаква верига значи не е скасана по скоро ме претеснява помпата данеби да е взела да си отива.абе общо взето много ядове с моя фиат не сам видял много хубави неща от него а само неща които се развалят и са доста скапи.разбрах че тази помпа е около 800 лв.ако имате някакви идеи за това как да я пробвам за да разбера сас сигорност дали е тя ще сам ви много благодарен .все пак преди да взема да разглобявам всичко трябва да сам сигорен че е това.но не се сештам как да го тествам за да разбеера
                Как разбра че до разпр.вал не се качва масло.Да не би да се заблуждаваш.Много рядко е възможно износване на помпата или дефект в нея.Тя подлежи на ремонт ако е необходимо.Измери налягането на маслото както ти обясни колегата.Това е първото което трябва да се направи.

                Коментар


                  #9
                  Re: не ми качва масло до распределителния вал.на 2.4ТД

                  Stefan Hadjov написа:
                  taraleja_bg написа:
                  значи распределителния вал е добре но колата качва6е масло после спря а отдоло в картера няма никаква верига значи не е скасана по скоро ме претеснява помпата данеби да е взела да си отива.абе общо взето много ядове с моя фиат не сам видял много хубави неща от него а само неща които се развалят и са доста скапи.разбрах че тази помпа е около 800 лв.ако имате някакви идеи за това как да я пробвам за да разбера сас сигорност дали е тя ще сам ви много благодарен .все пак преди да взема да разглобявам всичко трябва да сам сигорен че е това.но не се сештам как да го тествам за да разбеера
                  Как разбра че до разпр.вал не се качва масло.Да не би да се заблуждаваш.Много рядко е възможно износване на помпата или дефект в нея.Тя подлежи на ремонт ако е необходимо.Измери налягането на маслото както ти обясни колегата.Това е първото което трябва да се направи.
                  добре вече мога да кажа че проблема за маслото е от масления филтар бяха ми слойели по малак и така маслото няма налягането да се качи до горе а по отношение на мотора взех цял

                  Коментар

                  Working...
                  X