Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Палят ли дизелите ви без подгряване- ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Палят ли дизелите ви без подгряване- ТД100

    Четох че факта как пали един дизел без да се подгрее студен е показателен за състоянието му.Реших да го пробвам това на мареата.Понеже ме мързеше да развивам болтчета да откачам свещите дадох на контакт изчаках 4-5 мин да изстинат свещите и опитах да запаля.Двигателя клюф клюф клюф и сигурно 4-5 оборота не пожела да запали и се отказах да мъча повече акумумулатора.Някой правил ли е подобен тест?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Моята кола е със счупено реле за подгрев от 2 седмици. По принцип пали без подгряване, ама към 20-30тия оборот :D и да не я мъча всяка сутрин подгрявам с 1 жица и тей пали ама зор
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    Коментар


      #3
      Утре ще направя проба и ще докладвам, но мисля че трябва да запали като подаржиш малко ключа!
      НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

      Коментар


        #4
        Зимата, януари месец големия студ, при минус 16*, сутринта запали без подгрев от третия оборот. С подгрев си пали от първия. Акумулаторът е на 2 години.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Това исках и аз да попитам - колко време ви свети подгрева сега при ТД-то, тъй като при ЖТД гасне моментално и дефакто не подгрява, просто прави чек на температурата и свещите.

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            Това исках и аз да попитам - колко време ви свети подгрева сега при ТД-то, тъй като при ЖТД гасне моментално и дефакто не подгрява, просто прави чек на температурата и свещите.
            Току що пробвах, подгрева свети около 5 сек. Като се има в предвид, че е малко хладно във Варна, заради поредната буря днес.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              При мен подгрява около 3-4 секунди сега лятото.А това палене след 20 -30 оборот какво ще рече?Кажи го като време в секунди че и идея си нямам колко оборота прави за секунда двигателя при въртене на стартер
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Airfan написа:
                Това исках и аз да попитам - колко време ви свети подгрева сега при ТД-то, тъй като при ЖТД гасне моментално и дефакто не подгрява, просто прави чек на температурата и свещите.
                Тук ако може да не се съглася с теб? При мен съм следил показанието на напрежението на акумулатора, като показател за това дали свещите подгряват, резултатите са следните: при околна температура 13-14 градуса - лампата за свещи гасне след не повече от 1.5 - 2. секунди, през това напрежението на акумулатора пада до 11.6 , и стоя така в продължение на 13-14 секунди. Преди това на 10-тата секунда изключи подкачващата помпа, и напрежението се покачи на 11.8, а след като минаха 13-14 секунди, както казах, явно и подгряващите свещи изключиха, защото напрежението се покачи на 12.75. Това всичко при околна температура около 13-14 градуса, измерено по климатика на колата. Та искам да кажа - въпреки моменталното гаснене, свещите работят известно време дори и при малко по-топпло време. Не съм го тествал как е сега, при 25-26 градуса сутрин.

                Коментар


                  #9
                  Re: Палят ли дизелите ви без подгряване- ТД100

                  infineon написа:
                  Четох че факта как пали един дизел без да се подгрее студен е показателен за състоянието му.
                  Явно не важи за всички дизели. Последният път като седнах да карам пежото на баща ми (1.8D), след като изгасна лампата, запали от 4-5 оборот, а винаги е палила на първи. Човека каза, че последният път я е оставил за смяна на свещи, и явно не са сложили свестни такива.На JTD обаче (поне при мен), си пали без подгрев. Цяла зима (на -14C) изкарах само на две работещи свещи. Пролетта ги смених, и не усетих никаква разлика (освен че лампата спря да мига).Явно при TD си иска подгрев с добри свещи, като гледам какво пишат колегите с TD.
                  00' Bravo 105 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Re: Палят ли дизелите ви без подгряване- ТД100

                    nikolce написа:
                    infineon написа:
                    Четох че факта как пали един дизел без да се подгрее студен е показателен за състоянието му.
                    Явно не важи за всички дизели. Последният път като седнах да карам пежото на баща ми (1.8D), след като изгасна лампата, запали от 4-5 оборот, а винаги е палила на първи. Човека каза, че последният път я е оставил за смяна на свещи, и явно не са сложили свестни такива.На JTD обаче (поне при мен), си пали без подгрев. Цяла зима (на -14C) изкарах само на две работещи свещи. Пролетта ги смених, и не усетих никаква разлика (освен че лампата спря да мига).Явно при TD си иска подгрев с добри свещи, като гледам какво пишат колегите с TD.
                    Да, тия двигатели /ЖТД/ палят без подгрев заради директното впръскване.
                    Fiat Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      колеги автомобилите с предкамерно впръскване какъвто е тд без подгрев много трудно палят това е нормално ,а пък двигателите с директно впръскване над 0 градуса почти не подгряват(лампата гасне веднага)

                      Коментар


                        #12
                        Разликата във времето на подгрев, между двата вида двигатели е три-четери секунди. При два еднакво изправни двигателя, разбира се.
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Та искам да кажа - въпреки моменталното гаснене, свещите работят известно време дори и при малко по-топпло време. Не съм го тествал как е сега, при 25-26 градуса сутрин.
                          Точно така е, изгасването на лампата означава, че може да се стартира, но не означава, че свещите вече са изключени.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            хм цяла зима и сега си карам с 3 здрави свещи...проблеми с паленето не съм имал...проблема възникна след миналото лято когато колата се прецака и едната свещ замина ама си пали...като е по горещо сега навън пали от раз като е малко по хладно пак от раз ама малко пуфка ))
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              #15
                              Аз пък паля без свещи.
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар

                              Working...
                              X