Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.9 JTD - притропване при студен мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.9 JTD - притропване при студен мотор

    Здравейте, наскоро се сдобих с фиат стило, 1.9jtd (страхотна кола ) и ми прави впечатление, че сутрин, докато още е студена, потропва доста мотора - но не онова типичното дизелско тракане, ами едно с по-малка честота - изчезва като загрее колата ..... 2 пъти е правена диагностика, на различни места - няма отклонения в показанията ..... та въпроса ми е - да се тревожа ли или си е нормално това?

    #2
    Година ? Тампона на ск. кутия сменял ли си го ?Всъщност може да са толкоз много варианти, че ......
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      2004, нищо още не съм сменял

      Коментар


        #4
        смених маслото, прегледаха и тампоните в сервиза - всичко уж трябва да е ок, а тропането си го има пак!...

        Коментар


          #5
          Накарай я да трака пред някой който има познания.Искам да ти помогна обаче с толкова информация няма как да стане.

          Коментар


            #6
            пропуснал съм да спомена нещо - въпросното тропане се чува само при движение (честотата му зависи от скоростта и колко газ подавам), на свободен ход го няма ...както и да е де, ще видя какво ще ми кажат в сервиза ...

            Коментар


              #7
              Да не е нещо по ходовата част ?Как реши, че е от двигателя ?
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                налучквам .... защо ще изчезва като загрее мотора, ако е по ходовата част?

                Коментар


                  #9
                  xaerial написа:
                  пропуснал съм да спомена нещо - въпросното тропане се чува само при движение (честотата му зависи от скоростта и колко газ подавам), на свободен ход го няма ...както и да е де, ще видя какво ще ми кажат в сервиза ...
                  А в движение ако подаваш газ при натиснат педал на съединителя? Изобщо педала на съединителя влияе ли на тропането? Помисли дали оборотите на двигателя или скоростта на движение влияе на тропането.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте,реших да не пускам нова тема, а да пиша в тази, защото от известно време и аз имам подобен проблем с някакво странно чаткане от към двигателя. Колата е Bravo JTD105.За разлика от колегата обаче при мен се появява по-скоро когато колата позагрее или може би като е студена е по-тихо и не мога да го чуя.Въпросното "чаткане" ако мога така да го нарека се чува след 1500-1600 оборота и с подаването на газ се засилва, а с пускането на педала на газта изчезва. Също ми направи впечатление, че когато колата е на място и я форсирам или задържам умишлено оборотите между 1500-2000 (където чувам чаткането в движение) въпросния звук го няма.Ако някой е имал подобен дерт ще съм благодарен да сподели на какво се дължи и евентуалното му решение.

                    Коментар


                      #11
                      Мдам, на място ако форсирам няма чаткане! Но движа ли се - влияе се от подаването на газ. Бях се заблудил, че от скоростта се повлиява, но не е от нея - понеже и с 1км/ч, и с 50 да карам и отпусна газта - чаткането изчезва или заглъхва дотолкова, че не се чува .... Когато мотора загрее изчезва напълно ...

                      Коментар


                        #12
                        A при рязко подаване на газ ли е ? Т.е. газ до долу.Вибрации в купето ?Да не е вътрешно каре ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          При мен няма влияние подаването на газ, независимо дали е рязко или плавно, предполага, че и при колегата със стилото е така, вибрации също няма.Чаткането се чува и отличава най-много при потегляне от място, когато колата се ускорява след спиране на сфетофар.Чува се до към 2000 оборота и нататък сигурно пак си го има, но е трудно да се чуе защото нивото на шума е по-голямо.Интересното е, че примерно карам на 3-та предавка и оборотите са да речем 1800 и се чува това чаткане, пускам педала на газта и изчезва, подавам пак газ и пак започва, спирам форсирам на място със същите 1800 оборота и не се чува.

                          Коментар


                            #14
                            SanDsTorM - залагам при тебе на маховик Тресе ли като потеглиш без никаква газ ?
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              SanDsTorM - залагам при тебе на маховик Тресе ли като потеглиш без никаква газ ?
                              Да ти кажа не мисля, че тресе повече от нормалното. В смисъл от както я карам си е така..Прочетох в други теми да карам на 1-ва или 2-ра без да подавам газ и колата върви гладко не тресе нито гасне

                              Коментар

                              Working...
                              X