Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за 1.9 ТД 100, ще купувам

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за 1.9 ТД 100, ще купувам

    Ще взимам кола Мареа 1.9 ТД за доста ниска цена и имам няколко въпроса.При палене въпросната кола при подаване на газ изпушва черно и след това бяло за кратко - това го прави само първите 1 - 2 мин на студен мотор.На какво може да се дължи това?Двигателя работи равномерно, не тресе, не духа особено от капачката на клапаните, като загрее почти не пушиСъщо така ми се струва че маркуча след турбото не се надува достатъчно при подаване на газ до към 2500 оборота- усеща се леко издуване на маркуча но успявам да го държа стиснат - нормално ли е да е така?На какво да обърна внимание преди да я взема колата?Грешен раздел -> Преместена.Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Сигурен ли си, че е бял пушека. Да не би да е сиво-син.Това със маркуча на турбото - на място без товар турбото не прави кой знае какво налягана. Мисля си, че това което правиш, не е критерий дали надува турбото или не.Колата трябва хубави да те лепи за седалката след 2000 оборота.Иначе огледай хубаво около попмпата дали няма течове на нафта. Мареата да не е една пернишка? Питам от чисто любопитство.
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      #3
      Geraka написа:
      Сигурен ли си, че е бял пушека. Да не би да е сиво-син.Това със маркуча на турбото - на място без товар турбото не прави кой знае какво налягана. Мисля си, че това което правиш, не е критерий дали надува турбото или не.Колата трябва хубави да те лепи за седалката след 2000 оборота.Иначе огледай хубаво около попмпата дали няма течове на нафта. Мареата да не е една пернишка? Питам от чисто любопитство.
      Абе нещо такова беше - бяло сиво на цвят.И да пернишка е мареата. Нещо лошо ли знаеш за нея? Казвай докато е време.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Огледай дали загрява нормално и как държи температурата,че тези двигатели имат склонност към прегряване,а и термостата е 100-тина лв.

        Коментар


          #5
          Ако ти я дава за хилядарка и на магистралата дигне 160 км/ч-купувай!Няма какво да се заглеждаж много в проблемите.Такива ще има ,но ще ги отстраняваш постепенно.Частите за Фиат са евтини.Търсиш втора употреба.Мареята е хубавица,голям обем в купето,добре е обезопасена при катастрофа с тръби във вратите.Помпата е сигурна,не прави проблеми като тези с електронно управление.
          Petar

          Коментар


            #6
            Не е хубаво за маркуча че го задържаш стиснат на 2500.Да верно е че не прави налягане на въздуха на място като в движение но си се надува лично съм пробвал след като аз смених моето.Ако е здраво турбото трябва да започва да дърпа колата още на 2000 оборота а не от 2500,естествено всичко друго трябва да е наред.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #7
              Купих я колата, не загрява дори и в задръстване, май е за термостат, До към 2000 -2500 оборота я няма никаква след това почва да дърпа прилично но пак ми се вижда доста тромава.Дано да ми изкара 1 година без много капитални разходи.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Радвай се че не загрява!Гледай без много майстори!Всеки ще ти намери 100 кусура-знаеш защо.Огледай ангренажния ремък дали има черен каучуков прах около него.АКО ИМА СМЕНЯЙ ВЕДНАГА!Това показва че ремъка е много стар и е почнал да се разлага.Издържат до 5 години и зъбите се отлющват и тогава основен ремонт.
                Petar

                Коментар

                Working...
                X