Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.7тд скорости ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.7тд скорости ???

    за колегите които карат пунто 1.7тд 70 коня ! При 100км/ч съм на 3 000 оборота Нормално ли е ?? те и бензиновите са на толкова . Пък и много къси са скоростите ми 1-25, 2-45, 3-75,4-110, 5-до 140 макс ??
    Когато всичко е срещу теб, значи си в грешното платно.

    #2
    Re: Пунто 1.7тд скорости ???

    gociy написа:
    за колегите които карат пунто 1.7тд 70 коня ! При 100км/ч съм на 3 000 оборота Нормално ли е ?? те и бензиновите са на толкова . Пък и много къси са скоростите ми 1-25, 2-45, 3-75,4-110, 5-до 140 макс ??
    Колега моето е без турбо ( 57 коня ) и скорстите са ми също къси но не чак толко, поне 5-та май може и над 140 но няма да ги дигне. Мисля че е нормално
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    Коментар


      #3
      Re: Пунто 1.7тд скорости ???

      kokss написа:
      gociy написа:
      за колегите които карат пунто 1.7тд 70 коня ! При 100км/ч съм на 3 000 оборота Нормално ли е ?? те и бензиновите са на толкова . Пък и много къси са скоростите ми 1-25, 2-45, 3-75,4-110, 5-до 140 макс ??
      Колега моето е без турбо ( 57 коня ) и скорстите са ми също къси но не чак толко, поне 5-та май може и над 140 но няма да ги дигне. Мисля че е нормално
      благодаря за мнението ! ще чакам колегите да видим какво ще кажат и да търся коя кутия ще пасне да я сменя
      Когато всичко е срещу теб, значи си в грешното платно.

      Коментар


        #4
        скорости

        какво им е на скоростите не работят ли та ще ги сменяш виж първо двигатела дали работи норламно щото иначе и 2скоросни да сложиш пак ще е същото моетго е от М 1 1.2 75 коня и по магистрала 150 км. си ги прави хем съм на газ ако ти е целта да сложиш друг модел скорости е друго нещо со оригинални скорости Пунто 1.4 има на 280 к.с без да ги е променял
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Да и при моето е така,при 100км е на 3000 оборота 1,7 тд 60 кончета е моито,за града е перфектно но за дълак път е малко кофти,но с тези камери за превишена скорост е по добре дане бега много.
          пунто 1,7тд

          Коментар


            #6
            Re: скорости

            kluchar написа:
            какво им е на скоростите не работят ли та ще ги сменяш виж първо двигатела дали работи норламно щото иначе и 2скоросни да сложиш пак ще е същото моетго е от М 1 1.2 75 коня и по магистрала 150 км. си ги прави хем съм на газ ако ти е целта да сложиш друг модел скорости е друго нещо со оригинални скорости Пунто 1.4 има на 280 к.с без да ги е променял
            Работят. Двигателя си работи ! какво имаш предвид пред нормално работене ? Значи и аз ги правя 150 но с голям зор и е на 5 000 об. А за дизел това е изключително зле. Ако мога да сложа по-дълги скорости ще е добре !
            Когато всичко е срещу теб, значи си в грешното платно.

            Коментар


              #7
              pyntoto написа:
              Да и при моето е така,при 100км е на 3000 оборота 1,7 тд 60 кончета е моито,за града е перфектно но за дълак път е малко кофти,но с тези камери за превишена скорост е по добре дане бега много.
              да да именно ! моето е 70 но... за дълго наистина зле не става !
              Когато всичко е срещу теб, значи си в грешното платно.

              Коментар


                #8
                На моето съм забелязал, че при 2500 об. се движи с 90 км/ч. за 100 км/ч не съм обърнал внимание какви са оборотите.
                FIAT PUNTO 1.7 TD
                CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                Коментар


                  #9
                  Re: Пунто 1.7тд скорости ???

                  gociy написа:
                  за колегите които карат пунто 1.7тд 70 коня ! При 100км/ч съм на 3 000 оборота Нормално ли е ?? те и бензиновите са на толкова . Пък и много къси са скоростите ми 1-25, 2-45, 3-75,4-110, 5-до 140 макс ??
                  абсолютно същото е и при мене - на 5-та 140 макс,и то ако съм сам,а миналата година до морето беше мъка голема с 4 човека късички са му скоростите,не става за ръчки,не харчи никак малко....все проблеми с които съм свикнал вече 3 години

                  Коментар


                    #10
                    Вчера погледнах при 3000 об., моето Пунто се движи със 105 км/ч. Тази кола с този двигател не е за високи скорости, но ако се наложи да се сръчка до 110-120 се справя сравнително добре, при това без да прикажда много. Прави ми впечатление че след като наскоро му смених консумативите и по специално въздушния филтър, турбото започна да надува повече, към 0.9-1.0 бара, докато с предишния филтър дори като чисто нов не е надувало повече от 0.7-0.8 както е по книга. За това може да е допринесла и добавката която сложих или пък новия филтър е по-качествен от предишния.
                    FIAT PUNTO 1.7 TD
                    CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                    Коментар


                      #11
                      TOKATA написа:
                      Вчера погледнах при 3000 об., моето Пунто се движи със 105 км/ч. Тази кола с този двигател не е за високи скорости, но ако се наложи да се сръчка до 110-120 се справя сравнително добре, при това без да прикажда много. Прави ми впечатление че след като наскоро му смених консумативите и по специално въздушния филтър, турбото започна да надува повече, към 0.9-1.0 бара, докато с предишния филтър дори като чисто нов не е надувало повече от 0.7-0.8 както е по книга. За това може да е допринесла и добавката която сложих или пък новия филтър е по-качествен от предишния.
                      Да да и моето е точно така ! И за филтъра да има значение. Аз дори бях сложил спортен, но много се загряваше тръбата и вкарваше горещ въздух ! Еми явно ще си караме полека полека количките !
                      Когато всичко е срещу теб, значи си в грешното платно.

                      Коментар


                        #12
                        Този двигател създава момент от 134 Нм при 2500 оборота, според ауто.ру. Не ми се смята, но при обороти на маскимална мощност - я имаш 100 - 110 Нм, я не. Така че от този двигател едва ли може да очакваш повече. Той няма интеркуллер, ако не бъркам, нали ? Ако сложиш по-дълги скорости - просто двигателят няма да може да създаде сила за да ги използва. Най-много да успееш да караш пак със същата скорост, но с малко по-ниски обороти. Ако си с оригиналната кутия - остани с нея, тя е най-добре изчислена. Все пак можеш да правиш каквото решиш, успех.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Този двигател създава момент от 134 Нм при 2500 оборота, според ауто.ру. Не ми се смята, но при обороти на маскимална мощност - я имаш 100 - 110 Нм, я не. Така че от този двигател едва ли може да очакваш повече. Той няма интеркуллер, ако не бъркам, нали ? Ако сложиш по-дълги скорости - просто двигателят няма да може да създаде сила за да ги използва. Най-много да успееш да караш пак със същата скорост, но с малко по-ниски обороти. Ако си с оригиналната кутия - остани с нея, тя е най-добре изчислена. Все пак можеш да правиш каквото решиш, успех.
                          Да с оригиналната кутия съм ! Нямам интеркулер, но мисля да сложа ! Еми засега няма да я бутам и това е ! Благодаря !
                          Когато всичко е срещу теб, значи си в грешното платно.

                          Коментар


                            #14
                            gociy написа:
                            Нямам интеркулер, но мисля да сложа !
                            Колегата jiksy, имал поставен кулер и беше обещал снимки, но никакъв не се окади повече,http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56533ако сложиш такъв би ли сложил някакви снимки.
                            FIAT PUNTO 1.7 TD
                            CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                            Коментар

                            Working...
                            X