Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Турбокомпресор ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Турбокомпресор ТД100

    Здравейте колеги!Един приятел собственик на голф4 и сеат леон ТДИ ме убеждава че трябвало да се чистят лопатките на турбината от сажди и някакъв клапан и че когато му ги изчистили колата му спряла да забиваИма ли нещо верно в това и как стоят нещата при Мареа ТД 100 Има ли нужда турбината от чистене?Аз имам бустметърче и то показва че турбината си надува до 1 бар без проблем

    #2
    Re: Турбокомпресор ТД100

    javor68 написа:
    Здравейте колеги!Един приятел собственик на голф4 и сеат леон ТДИ ме убеждава че трябвало да се чистят лопатките на турбината от сажди и някакъв клапан и че когато му ги изчистили колата му спряла да забиваИма ли нещо верно в това и как стоят нещата при Мареа ТД 100 Има ли нужда турбината от чистене?Аз имам бустметърче и то показва че турбината си надува до 1 бар без проблем
    На тия твои приятели турбото е с променлива геометрия и за това те убеждават. Освен това при тях има и един клапан Н75 мисля че беше, който често им прави проблеми. При теб тия неща ги няма. Единсвтеното, което можеш да направиш е да настъпваш колата за кратко, като я изкараш изън града.Карай и не пипай нищо. То не, че има какво де :D
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      #3
      и аз съм с ТД ама не барам като не разбирам мачкам само десния педал и по често на колонката
      Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


      FIAT BRAVO 1.8GT
      FIAT BRAVO 1.9TD ex

      Коментар


        #4
        Оправи си въздувховдите Васкони и по-рядко ще хофиш на колонката Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          абе къде се свързва това буустметърче... и колко трябва да показва ако всичко с турбото е наред???
          Fiat Brava TD100

          Коментар


            #6
            Лесно се свързва.Трябва само едно разклонение във формата "Т".Ползвай сигнала които излиза от смукателния колектор и тръгва към клапата монтирана на ГНП-то.На много видно място е и не трябва нищо друго да се разглобява,освен да намериш от къде да вкараш маркучето в купето. Успех!!!

            Коментар


              #7
              за свързването разбрах благодаря.. а да попитам колко трябва да показва при ТД100 .. целта ми е не да слагам бууст-а за гъзария, а просто да разбера дали търбото надува колкото трябва.. та интересно ми е коклко бара трябва да показва и при какви обороти...п.с. колегата да ме извини че му ползвам темата... това е за последно обещавам Поздрави!
              Fiat Brava TD100

              Коментар


                #8
                1,05 при пълно натоварване.
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар

                Working...
                X