Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация относно brava 1.9 JTD - проблеми, подръжка, цени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Информация относно brava 1.9 JTD - проблеми, подръжка, цени

    Здравейте четох доста из форума относно ЖТД моторите има хубава тема за пунто където доста често хвалят този мотор но не знам дали е същият и при бравата. Колата ми харесва и съм се насочил към нея, дори гледах една такава 2000 година каза че е Common Rail мотора и момчето инак 1.9 ЖТД пише на него. Моля за мнения относно този автомобил главно 2000 година, чести проблеми, цени, разход, подръжка и всичко друго което ви идва на акъла. П.П. Единственото което видях за ЖТД и не ми хареса е че е с демпефрен маховик който струва около 800 лева.П.П.2. Как стоят нещата с дюзите и помпата тук? Знам че има дюзи който се ремонтират за по 40 лева а други за по 400.Благодаря предварително.

    #2
    Re: Информация относно brava 1.9 JTD - проблеми, подръжка, ц

    checho написа:
    Здравейте четох доста из форума относно ЖТД моторите има хубава тема за пунто където доста често хвалят този мотор но не знам дали е същият и при бравата. Колата ми харесва и съм се насочил към нея, дори гледах една такава 2000 година каза че е Common Rail мотора и момчето инак 1.9 ЖТД пише на него. Моля за мнения относно този автомобил главно 2000 година, чести проблеми, цени, разход, подръжка и всичко друго което ви идва на акъла. П.П. Единственото което видях за ЖТД и не ми хареса е че е с демпефрен маховик който струва около 800 лева.П.П.2. Как стоят нещата с дюзите и помпата тук? Знам че има дюзи който се ремонтират за по 40 лева а други за по 400.Благодаря предварително.
    Маховик Закс - 670 лв, нова дюза 400-1000 лв, стара начална цена от 50 лв, основен ремонт на помпата за високо налягане 300-500 лв.

    Коментар


      #3
      Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?

      Коментар


        #4
        checho написа:
        Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
        По-добре си вземи 1.4 моно инжекция. Най-евтино ще ти излезе.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Маховик - 90лв.Дюзи 100-150лвПомпа - 150лв.+ едно шише ракия на служителя в моргата
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            BO написа:
            checho написа:
            Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
            По-добре си вземи 1.4 моно инжекция. Най-евтино ще ти излезе.
            A най добре Пунто 1,1 55 кс.Те са без серво на волана,така че нулеви проблеми и най евтино.Дюзата е само една и се намира по 20 лв.

            Коментар


              #7
              checho написа:
              Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
              И трите двигателя като механика са абсолютно еднакви.Разликата е само в две системи които го обслужват-турбината и EGR.Софтуера е също различен,но той е извън двигателя.

              Коментар


                #8
                На Брава не търси ЖТД 110. Само 100, и 105.

                Коментар


                  #9
                  checho написа:
                  Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
                  Ето ти една Jtd 100 http://www.mobile.bg/11267722373091566
                  Marea Weekend HLX Jtd 110

                  oO(_)____////____(_)Oo

                  Коментар


                    #10
                    TIP написа:
                    checho написа:
                    Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
                    Ето ти една Jtd 100 http://www.mobile.bg/11267722373091566
                    С този претапициран волан ще трябва да прибавиш поне още толкова километри.На 150000 клм волана реално е все още като нов.И автоджанбазина наистина се е постарал да съответства на нов,но изпълнението не е много издържано.В София ги правят по добре.

                    Коментар


                      #11
                      Stefan Hadjov написа:
                      TIP написа:
                      checho написа:
                      Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
                      Ето ти една Jtd 100 http://www.mobile.bg/11267722373091566
                      С този претапициран волан ще трябва да прибавиш поне още толкова километри.На 150000 клм волана реално е все още като нов.И автоджанбазина наистина се е постарал да съответства на нов,но изпълнението не е много издържано.В София ги правят по добре.
                      Как разбра,че е претапициран?
                      Marea Weekend HLX Jtd 110

                      oO(_)____////____(_)Oo

                      Коментар


                        #12
                        TIP написа:
                        Stefan Hadjov написа:
                        TIP написа:
                        checho написа:
                        Мале 4 дюзи по 1000 лв, не звучи добре.Отделно сега чета да избягвам 105 коня да търся 100 или 110 били по добри?
                        Ето ти една Jtd 100 http://www.mobile.bg/11267722373091566
                        С този претапициран волан ще трябва да прибавиш поне още толкова километри.На 150000 клм волана реално е все още като нов.И автоджанбазина наистина се е постарал да съответства на нов,но изпълнението не е много издържано.В София ги правят по добре.
                        Как разбра,че е пренапициран?
                        По изпълнението.Познавам добре оргинала.И ми е писнало от гледане на фалшификати.

                        Коментар


                          #13
                          извинявам се че се намесвам в темата на колета но искам да попитам JTD 100 само 2001г. ли се произвежда

                          Коментар


                            #14
                            sasho_izgrev написа:
                            извинявам се че се намесвам в темата на колета но искам да попитам JTD 100 само 2001г. ли се произвежда
                            И 2002 год.

                            Коментар

                            Working...
                            X