Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Браво 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Браво 1.9 JTD

    Здравейте на всички от форума!!! Имам Фиат Браво 1,9 JTD 99г. и имам два въпроса:1.Колата не набира нормално.След като четох из форума, реших да откача дебитомера и се оказа, че с откачен дебитомер колата върви нормално.Та въпроса ми е това означава ли че дебитомера е за смяна?2.Стрелката на температура мърда ту нагоре ту надолу.Това от какво е??Предварително благодаря на отзовалите се!!!Извинявам се ако има такава тема, но неможах да я открия.Добре дошъл във форума! Поразгледай Важните теми във всеки раздел, има интересни неща. Избрал си неподходящ раздел за темата си.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Стрелката на темп. може да мърда от неизправен термостат или темп. датчик.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Ако пък стрелката мърда рязко и се влияе от удар по таблото - то решението е http://download.fiat-bg.org/Books/Br...tempdial_2.pdf (на английски език)

      Коментар


        #4
        А ако не е на Оги линка решение на проблема, то смяната на термостата, със сигурност ще е.Когато МАФ-а е разкачен, колата е в авариен режим, върви една идея по-малко.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          а какъв термостат ще ми препоръчате, ако има нужда от смяна

          Коментар


            #6
            Чисто нов ! Да не е втора употреба в никакъв случай BEHR уж били оригиналните.

            Коментар


              #7
              Само като го взимаш, да го направиш комплект (термостат+датчик+ гарнитура).Аз взех термостат Вернет за Браво, датчик ЕРS. Може и BEHR, ако парите нямат значение
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Пропуснах да кажа, че колата има добро парно, ако това е важно де.

                Коментар


                  #9
                  Пропуснах да кажа, че при изряден термостат стрелката залепя по средата и не мърда, ни зиме, ни лете Ама първо това дето Оги ти го каза провери !
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    Само като го взимаш, да го направиш комплект (термостат+датчик+ гарнитура).Аз взех термостат Вернет за Браво, датчик ЕРS. Може и BEHR, ако парите нямат значение
                    За каква сума става въпрос??

                    Коментар


                      #11
                      70-120лв.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        А за дебитомера какъв съвет ще ми дадете?Четох темата за диагностика ма МAF-sensora/дебитомера/ на 1.9 JTD и 2.4 JTDПри мен на пин 5 показва 0в. другите стойности са нормални.

                        Коментар


                          #13
                          Що не идеш на някоя среща в твоя град, все ще има някой с компютър, който да "види" дебитомера с диагностичен софтуер?

                          Коментар


                            #14
                            Пфф, лошото е че в Стара Загора няма кой да ти помогне p.s. шегувам се, сега видях, че си от СтЗ, пък и си и от нашта секта - JTD http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=50718
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              за браво ТД е 108 лв в евро 07
                              Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                              FIAT BRAVO 1.8GT
                              FIAT BRAVO 1.9TD ex

                              Коментар

                              Working...
                              X