Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

теч на масло при мареа тd 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    теч на масло при мареа тd 100

    Здравейте колеги!Имам един въпрос към вас и се надявам някои да може да ми помогне.Карам тази кола от две години и нямам оплаквания до сега от нея,но като я купих имаше малак теч на масло пред масления филтър и с течение на времето тои се увеличи.Масления филтър е завит на една алуминиева част която незнам как но предполагам че сащо е завита кам друга и от там идва теча.Немога да го обясня както трябва и утре ще го снимам и ще кача и снимки.Та въпроса ми беше дали има гарнитура там или е нещо друго?

    #2
    Има гумен О-пръстен.
    Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
    Škoda Fabia / 1.9 TDI /

    Коментар


      #3
      Благодаря ти много колега но как точно трябва да се смени?Само да поясня че теча не е от филтъра

      Коментар


        #4
        развиваш филтъра после с лула 27 развиваш щуцера на който се навива филтъра,отделяш масления термостат и тя е в каналчето,мисля че беше лява резбата но не си спомням
        alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
        fiat bravo TD100-печката на брата

        Коментар


          #5
          Благодаря ти колега за отговора.Пръстена вече ми го доставиха и в наи скоро време ще бъде поправено

          Коментар


            #6
            Тъй като и аз имам същия теч ме интересува големината на този пръстен за да си го набавя преди смяната му и ако имаш снимки с проблема ако може да ги качеш
            Fiat Marea HLX TD100 98г.

            Коментар


              #7
              viruses79 написа:
              Тъй като и аз имам същия теч ме интересува големината на този пръстен за да си го набавя преди смяната му и ако имаш снимки с проблема ако може да ги качеш
              Става и със силикон и то успешно, но с марков такъв. Въпреки че там има налягане, аз намазах двете повърхности със силикон за двигатели /чешки/, изчаках да позасъне малко и събрах сглобките. До сега не е протекло.
              Fiat Marea TD100

              Коментар

              Working...
              X