Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на тяга и увеличаване на шума от двг 1,7тд-РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на тяга и увеличаване на шума от двг 1,7тд-РЕШЕНО

    Както писах вече имах проблеми със запалването.Смених маркучите с прозрачни(мислех че смуче въздух) , смених и 4бр подгряващи свещи.Сега колата пали от четвърт оборот, ама се появи друг проблем - увеличи се шума от двг и също така ми се струва че и загуби тяга.При обезвъздушаване на горивната система развих гайките на дюзите единствено др не съм пипал освен маркучите.Шума от двг наподобява "тракане на аванса при стар руски бензинов двг" нещо като паразитен шум.Мисля че е от някоя дюза, ама си пуши нормално колата за дизел (без да натискам газта дима е прозрачен като натисна става черен и после става пак прозрачен като задържа оборотите, пък и двигателя няма вибрации и държи нормални обороти.Бях сложил добавка против замръзване но не мога да свържа това с проблема, моля помагайте с мненияГрешен раздел -> ПреместенаМоераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    #2
    Оказа се колеги че ангренажния ремък е прескочил един зъб.Днеска презацепих ремъка и мотора е като нов, даже мисля че е по безшумен и мощен от преди.Явно когато съм се опитвал да я запаля при замръзнала нафта е станала белята.........Ама не знаех и не допусках че при прескачане на зъб колата ще успее да запали.
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    Коментар


      #3
      Добави в заглавието "РЕШЕНО", та утре някой ако има подобен проблем, да види от какво може да е, като търси темата. ред.:то пък не можело, забравих .... Тогава на мен се падна.

      Коментар

      Working...
      X