Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет при покупка на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет при покупка на Пунто

    Здравейте,Дойде време да се копува и малка кола. Избор голям, цените доста добри . Имах някакви алтернативи, но май накрая ще се спра на Пунто. От другия фиат съм доволен . Имам 2 възможности : първата е това Пунто дето е до 99г. и съответно това след него. За първото отзиви добри, но за второто май не ми е ясно. Окачването как е ? Двигателите има JTD има и DS май, съответно 80 и 60 коня. Ако някой му се лафи по тая тема да сподели какво мисли. Така или иначе кола ще се копува живот и здраве, няма да е лошо малко акъл да събера Мерси и поздрави !
    Brava TD100 ' 98g.

    #2
    Колега аз съм с пунто 1 (модела до 99г. ) 1.7д и се радвам че много малко ми харчи, като не му дигам повече от 2000 оборота. Фактически лекичко си го карам на 4-та с 40 км с малко газчица , и вече по на равно 5та пак с малко газ. Возиш се много ефтино ми е мисълта. За пунто 2, незнам кой вариант е по добър от тези които си споменал, нека някой колега да каже Но все пак са по-новички, по-добре е май такова да вземеш :P
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    Коментар


      #3
      Съвет номер едно при покупка на JTD е проверка дали не са ви сложили грешен маховик
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Re: Съвет при покупка на Пунто

        R.J. написа:
        Двигателите има JTD има и DS май, съответно 80 и 60 коня. Ако някой му се лафи по тая тема да сподели какво мисли. Така или иначе кола ще се копува живот и здраве, няма да е лошо малко акъл да събера Мерси и поздрави !
        Личното ми мнение - при еднаква кубатура и различна мощност (че и при различна кубатура при достатъчно малка разлика) - винаги си вземай по-мощния двигател. Ще ти гори същото, но ще те радва повече.Желая ти успех, колега. Като тръгнеш да кУпуваш, гледай общото състояние на автомобила, а не конкретния двигател - пълно щастие няма!(И сега тук се намесва ........ познайте кой.... и о...ра темата тотално с философия и поучаване )
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Съвет номер едно при покупка на JTD е проверка дали не са ви сложили грешен маховик
          Е как,разглобявате колата до основи и чак тогава купувате,не мога да разбера Вие коли ли купувате или НЛО-та?
          In Racing We Trust...
          08'Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20V

          Коментар


            #6
            Basaev_ написа:
            emzo написа:
            Съвет номер едно при покупка на JTD е проверка дали не са ви сложили грешен маховик
            Е как,разглобявате колата до основи и чак тогава купувате,не мога да разбера Вие коли ли купувате или НЛО-та?
            Не бе, колегата се шегува защото сам той май беше попаднал в едно диво приключение - просто това нямаше много връзка с темата.
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите. Такива теми между другото са винаги приятни. Предвид бюджета ми съм се спрял на тези до 99 г. Те поне са изпитани и последните от този вид по всяка вероятност са добри. Само дето 1,7 тд малко висок ми се вижда разхода по книга поне. Вече има и от по-новите на достъпни цени. Та се чудя дали да не подскоча малко хахаха. Ако някой има впечатления от новите купета и мотори да пише един ред. Иначе също гледам като алтернатива и безниново пунто моно инжекция или направо с газово или корса 1,5 тд или 1,7 д. Важното е колата да е читава и да изглежда гледана. Не трябва да се пропускат и всички чалъми и заклинания при пазарене разбира се Другото е късмет. Поздрави !
              Brava TD100 ' 98g.

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Съвет номер едно при покупка на JTD е проверка дали не са ви сложили грешен маховик
                ...или надрани бутала на 1 и 4 ти цилиндър, които иначе "пеят" много гот с добавка и зачукват гадно след 500 км. с новото масло например. :D Иначе преди 2 години, когато си купувах колата се интересувах и за Пунто - ЖТД е 80 коня ( с нисък данък ) и много здрави предници въпреки по-тежкия мотор. Колегата "Килърчо" ми е комшия. Той също беше впечатлен от здравото окачване на Пунтото си.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  JTD-то е добър вариант. Малък данък, голям въртящ момент и нисък разход. Ако и окачването е добре може да се помисли.
                  Brava TD100 ' 98g.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, а за DS мотора някакви отзиви. За този мотор има повече обяви. Мисля, че съм чел разни похвали и все пак споделете малко опит. Особено за разхода
                    Brava TD100 ' 98g.

                    Коментар


                      #11
                      R.J. написа:
                      Колеги, а за DS мотора някакви отзиви. За този мотор има повече обяви. Мисля, че съм чел разни похвали и все пак споделете малко опит. Особено за разхода
                      DS мотора също е добър,но не може да се сравнява с ЖТД мотора.Много са различни.ЖТД е за предпочитане във всяко отношение.Разхода на двата мотора смятай за почти еднакви.DS са малко по евтини.

                      Коментар


                        #12
                        Stefan Hadjov написа:
                        R.J. написа:
                        Колеги, а за DS мотора някакви отзиви. За този мотор има повече обяви. Мисля, че съм чел разни похвали и все пак споделете малко опит. Особено за разхода
                        DS мотора също е добър,но не може да се сравнява с ЖТД мотора.Много са различни.ЖТД е за предпочитане във всяко отношение.Разхода на двата мотора смятай за почти еднакви.DS са малко по евтини.
                        Малко по-шумни и доста по-тромави - все пак си е старата технология. Но иначе мотора никак не е лаком - дава ми средно 6-6,5 смесен разход като я кара жена ми.Иначе двойката Пунто е уникално красива кола - все пак имам такава и всеки път й се радвам като я видя. Особено в движение.В момената за 4000 се намира Пунто като слънце околко 2000 година. Ако нямаш много километри те призовавам да обмислиш вариантите за бензинов мотор - също са много икономични - почти колкото дизелита храчат, а са доста по-тихи. И по-евтини.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте,Нещо не ми се купува бензинова кола За едно ЖТД май имам мерак Съмнява ме че добра динамика ще има с тез 200 НМ от 1500 оборота Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Не обичам да карам бързо, но обичам да се чувства динамиката. А иначе дизайна е супер. И вътре изглежда доста добре. За окачването какво ще кажеш. Малка кола, а тежък двигател. Практиката какво показва ???Поздрави !
                          Brava TD100 ' 98g.

                          Коментар


                            #14
                            и от мен един глас за JTD, имам приятел с бензиново МК2 и страшно проблемен двигател - поне неговия екземпляр..направи една диагностика, замери компресия на JTD-то и му се мятай. с един чип (ако ти е мерак) ще стане над 100 коня и ще върви доста прилично, а и разходът ще е такъв успех
                            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                            e30 forever!

                            Коментар


                              #15
                              R.J. написа:
                              За окачването какво ще кажеш. Малка кола, а тежък двигател. Практиката какво показва ???Поздрави !
                              Не знам какво показва практиката точно за Пунто JTD, но знам от собствен опит, че по принцип окачването им е много опростено, надеждно и безумно евтино! За няколкостотин лв се сменя окачване предно и задно. В този ред от мисли, аз не бих се притеснил дори и да чуя леко похлопване при покупка! Лично мнение, някой може и да се притесни, знам ли...
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар

                              Working...
                              X