Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат мареа не иска да запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат мареа не иска да запали

    Здравейте колеги Имам следния проблем:Фиата сутринта въртеше много трудно като че ли беше паднал акумолатора, тази вечер се опитах да го запаля въртеше още по трудно но запали .Поработи малко и аз го изгасих ,след това се опитах да го запаля но стартера не завъртя въобще,пуснах фаровете за да видя дали не е паднал акумолатора,като дам да запали и фаровете не реагират .Миналата зима ми направи същия проблем, не го палих няколко дни и след това завъртя и запали като чели не беше станало нищо.Става навъпрос за фиат мареа1996г. 2.4 ТDI

    #2
    Re: фиат мареа не иска да запали

    petar82 написа:
    Здравейте колеги Имам следния проблем:Фиата сутринта въртеше много трудно като че ли беше паднал акумолатора, тази вечер се опитах да го запаля въртеше още по трудно но запали .Поработи малко и аз го изгасих ,след това се опитах да го запаля но стартера не завъртя въобще,пуснах фаровете за да видя дали не е паднал акумолатора,като дам да запали и фаровете не реагират .Миналата зима ми направи същия проблем, не го палих няколко дни и след това завъртя и запали като чели не беше станало нищо.Става навъпрос за фиат мареа1996г. 2.4 HDI
    Здравей , аз имах такъв проблем с моя палио 1.7Д -какво неше - не искаше да пали- защото стартера въртеше тромаво, даже винаги първия път завърташе така все едно акомулатора е свършил.та проверка на акомупатор с ампер товар -супер , какво се оказа -втулки на стартера - смених ги с нови - и запя

    Коментар


      #3
      Re: фиат мареа не иска да запали

      petar82 написа:
      Здравейте колеги Имам следния проблем:Фиата сутринта въртеше много трудно като че ли беше паднал акумолатора, тази вечер се опитах да го запаля въртеше още по трудно но запали .Поработи малко и аз го изгасих ,след това се опитах да го запаля но стартера не завъртя въобще,пуснах фаровете за да видя дали не е паднал акумолатора,като дам да запали и фаровете не реагират .Миналата зима ми направи същия проблем, не го палих няколко дни и след това завъртя и запали като чели не беше станало нищо.Става навъпрос за фиат мареа1996г. 2.4 HDI
      Бреййй къв е тоз двигател колега?За сефте го чувам!
      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

      Коментар


        #4
        Колеги с тая ш....на нафта дето я продават по безиностанциите няма да палят дизелчетата,ако има подгрев на горивото няма проблем ,ама ако има водица като добавка.неска сутринта жив пример съм от шел нафта на вънка я държа тои парафина се удървил,слагаите гас за горене,на бусовете им слагаме на пълен резервар 2 литра и няма проблем....

        Коментар


          #5
          това колега е новият френски двигател, които бива слаган на нашите италианки от днес.иначе казано турбо дизел комън рейл

          Коментар


            #6
            Re: фиат мареа не иска да запали

            petar82 написа:
            Здравейте колеги Имам следния проблем:Фиата сутринта въртеше много трудно като че ли беше паднал акумолатора, тази вечер се опитах да го запаля въртеше още по трудно но запали .Поработи малко и аз го изгасих ,след това се опитах да го запаля но стартера не завъртя въобще,пуснах фаровете за да видя дали не е паднал акумолатора,като дам да запали и фаровете не реагират .Миналата зима ми направи същия проблем, не го палих няколко дни и след това завъртя и запали като чели не беше станало нищо.Става навъпрос за фиат мареа1996г. 2.4 HDI
            Като начало- пробвай с друг акумулатор. И дизелаима два модела- TD и JTD. А твоя, като гледам е TD Успех!
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Сега пак се опитвах стартера не помръдва и не дърпа никакъв ток , парното някак си странно бръмчи спряно при това , мисля че не са втулки

              Коментар


                #8
                Добре дошъл, колега. Типично за изтощен акумУлатор - сутринта не пали защото а/ акумулаторът е слаб и б/ защото се е одървила от студ. Вечерта пали защото е поомекнало времето. Правиш грешка дето я гасиш - трябвало е да я караш за да живне акумулаторът, ако изобщо е имало живот в него. Но ти не си го направил - гасиш и до там. Според мен си за акумулатор.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #9
                  Ако ти е паднал стартовия ток на акумулатора забрави да запалиш. Направо ще трябва нов. На мен ми с случи същото. Най лесно е да отидеш в някой сервиз и да ти замерят стартовия ток, тогава сам ще си отговориш на въпроса дали е от акумулатора или проблема е в колата. Успех!
                  Bravo TD100

                  Коментар


                    #10
                    пробвах с друг акумолатор и неиска,акумолатора отпада.Неиска да върти изобщо

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте, Подобен проблем имаше един приятел с Брава 1.6 бензин. Стартера въртеше сякаш акумулатора е паднал. Пробвахме с друг акумулатор същото.Колкото и налудничево да изглежда проблема се оказа във връзката на между колектора и намотките на ротора.Един майстор ги презапои всичките с поялник. Доста калай пое.Според него при въртене спойките (прищипан проводник и запоен) при въртене и голям ток са се поразтопили.От там става студена спойка и имаме пад на напрежение.Всичко това ми се стори супер абсурдно, но след като сложихме стартера колата пали от всеки път.
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        ако стартера не тръгва почякай го с нещо а иначе може да има някоя глабава жица -букса и тя да прави проблем
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Стартерчето колега,моя от бендикса страдаше като е топло върти,застудее ли прави половин оборот и исключваше.трябва дас е замери този електро двигател,да няма из носване на ротора и четките...Бендикс бош,и смяна на капака с четките 60 лв.. за типо 1,7 дизел...

                          Коментар

                          Working...
                          X