Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с моя Палио 1.7Д

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с моя Палио 1.7Д

    Колко и миловидно да звучи името му по проблеми няма равен. Та сега за последния проблем - преди седмица карайки с 90 на изкачване започна да предръпва -все едно отпускам газта или натискам спирачка -рекох си смотана нафта и побързах да налея догоре смесен с добавка, оправи се за следващите 50-60 км .След това една сутрин наново започна да предръпва пуши и не иска хич да върви натисна ли педала на газта все едно натискам спирачка ....и така до като хептен спря -един ден направо карах на на 4-та с 20 км/чна друга предавка гасне.Попрочетох тук там -заинтригува ме липсата на хранене на мотора ама хич не ми е ясно как да стигна до резервоара и тамошния филтър /при това в момента е пълен до горе .Ако някой знае линк със снимки как се чисти филтъра, да ми пише,поне от там да започна .Благодаря

    #2
    малко хора притежават такава кола а и едва ли някой е отварял резервоара а ти сменял ли си горивния филтър?
    Фиат завинаги!!!!
    Фиат Типо-1.4 75кс.
    Фиат Палио-1,7 ТД 70кс. 6000к и аз прогледнах
    фиат Крома 1.9 Multijet 16V-мечта

    Коментар


      #3
      Палиото не е много по-различно от Пунто.Имаш в предвид цедката на сондата.Някъде на дъното на багажника или под задната седалка има елипсоводен капак пластмасов.Под него е въпросната сонда.Успех!!!

      Коментар


        #4
        DragonHeart написа:
        малко хора притежават такава кола а и едва ли някой е отварял резервоара а ти сменял ли си горивния филтър?
        горивния филтър смених преди месец ,всичко беше пушка . Наистина си мисля че, е нещо около горивния път,,някаде е имало подробно разглеждане на това как се чисти резервоарът ама не можах да го намеря.Трябва да започна от някаде -нали.

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с моя Палио 1.7Д

          todor7777 написа:
          Колко и миловидно да звучи името му по проблеми няма равен. Та сега за последния проблем - преди седмица карайки с 90 на изкачване започна да предръпва -все едно отпускам газта или натискам спирачка -рекох си смотана нафта и побързах да налея догоре смесен с добавка, оправи се за следващите 50-60 км .След това една сутрин наново започна да предръпва пуши и не иска хич да върви натисна ли педала на газта все едно натискам спирачка ....и така до като хептен спря -един ден направо карах на на 4-та с 20 км/чна друга предавка гасне.Попрочетох тук там -заинтригува ме липсата на хранене на мотора ама хич не ми е ясно как да стигна до резервоара и тамошния филтър /при това в момента е пълен до горе .Ако някой знае линк със снимки как се чисти филтъра, да ми пише,поне от там да започна .Благодаря
          :

          Коментар


            #6
            Re: Проблем с моя Палио 1.7Д

            NikiBoy33 написа:
            todor7777 написа:
            Колко и миловидно да звучи името му по проблеми няма равен. Та сега за последния проблем - преди седмица карайки с 90 на изкачване започна да предръпва -все едно отпускам газта или натискам спирачка -рекох си смотана нафта и побързах да налея догоре смесен с добавка, оправи се за следващите 50-60 км .След това една сутрин наново започна да предръпва пуши и не иска хич да върви натисна ли педала на газта все едно натискам спирачка ....и така до като хептен спря -един ден направо карах на на 4-та с 20 км/чна друга предавка гасне.Попрочетох тук там -заинтригува ме липсата на хранене на мотора ама хич не ми е ясно как да стигна до резервоара и тамошния филтър /при това в момента е пълен до горе .Ако някой знае линк със снимки как се чисти филтъра, да ми пише,поне от там да започна .Благодаря
            :
            ........NikiBoy33 се е опитал да даде мнение ама не се е получило нещо .....Ники бой, опитай пак -може и на теб да ти се е случвало нещо подобно и да ми помогнеш.........

            Коментар


              #7
              абе какво става с тези коли в този студ?слизам на паркинга в 7часа паля колата от раз работи нормално и потеглям и почват проблеми повече от 1500 обр.започва да прекъсва,не ще да върви и карам с 20/правя задръстване/викам си замръзнала е нафтата в гор.филтър,спирам работи си на място без проблем и така 10мин.докато загрее и потеглям без проблеми-като загрее всичко е 6-ца.На следващата сутрин същия номер,на по следващата пак-Какво става?в резервоара има 20л-от еко петролиум 10л-алпин дизел+добавка против замръзване на лики-моли къде е проблема???
              Фиат завинаги!!!!
              Фиат Типо-1.4 75кс.
              Фиат Палио-1,7 ТД 70кс. 6000к и аз прогледнах
              фиат Крома 1.9 Multijet 16V-мечта

              Коментар


                #8
                проблема е ,че караме с български горива....калпави са колега,.аз затова не смея в тези студове да бутам колата!!! А тия добавки са та..к работа Аз направих грешката да заредя отдавна на лукойл и още не съм разходвал нафтата инъче в тоя студ бих наливал само алпин дизел....не че му вярвам,но поне ей така да не предизвиквам съдбата.
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  газ му е маиката,нямапроблем,привърженик съм и на бензин в нафтата ама има миещи качества апук ако с е превиши консистенцията може да направи лека бела....

                  Коментар

                  Working...
                  X