Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново жтд във форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Какво му е на разхода 7/100км при положение че е зима, а и най- вероятно още не се е нарадвал колегата на количката :D
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #17
      Колеги, че и аз минавам всеки ден по 6 км до работата ми и да ви кажа и на мен си ми дава разход 7-8/100. Чакам я да поработи около 20-30 секунди на място и тръгвам, като докато не качи първата чертичка повече от 2000 оборота не качвам, което става някаде на половината път и рядко ми се случва да загрее на 90 градуса докато стигна особено в този студ.Смятам че разхода си му е нормален на колегата. Извънградско колега разбирай да си държиш 100-120 км/ч на разстояние примерно 30км и нагоре, тогава ако ти е наред колата би трябвало да ти падне към 5, 5.5/100, поне така е при мен Иначе да ти падне под 5 разхода на извънградско просто забрави , заводски на 1.9 JTD му дават 4.8/100
      Fiat Bravo JTD '99

      Коментар


        #18
        Не е важно дали ще кара с 80 или 120км важното е да не натиска педала до долу и да я кроти, тогава може и да му падне разхода. Има много неща който могат да доведат до завишен разход, но не винаги проблема може да е в самият двигател.

        Коментар


          #19
          колеги,а дали се е скапал термостата,в смисъл ако е запекал в отворено положение не трябва ли колата да загрява по бавно.в момента тя си загрява нормално само дето стрелката не седи в средата,а като покарам километър на 1500обр. дори пада две чертички под средата.
          impossible is nothing

          Коментар


            #20
            emzo написа:
            Зиме, лете, при минус 9гр, стрелката трябва да ти стои закована по средата.Ако не - тичай за термостат и да смениш и датчика му !!!!!!!
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              emzo написа:
              emzo написа:
              Зиме, лете, при минус 9гр, стрелката трябва да ти стои закована по средата.Ако не - тичай за термостат и да смениш и датчика му !!!!!!!
              Моя е сменен дори и датчика е нов и пак не лепи средата!
              ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

              Коментар


                #22
                Връщай го за рекламация, сериозно ти говоря !
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #23
                  jenti написа:
                  Колеги, че и аз минавам всеки ден по 6 км до работата ми и да ви кажа и на мен си ми дава разход 7-8/100. Чакам я да поработи около 20-30 секунди на място и тръгвам, като докато не качи първата чертичка повече от 2000 оборота не качвам, което става някаде на половината път и рядко ми се случва да загрее на 90 градуса докато стигна особено в този студ.Смятам че разхода си му е нормален на колегата. Извънградско колега разбирай да си държиш 100-120 км/ч на разстояние примерно 30км и нагоре, тогава ако ти е наред колата би трябвало да ти падне към 5, 5.5/100, поне така е при мен Иначе да ти падне под 5 разхода на извънградско просто забрави , заводски на 1.9 JTD му дават 4.8/100
                  Така и при мен от нас до работата ми е точно 6 км сега зимата отива към 9-10 според мен голямо значение си има броя на светофарите задръстванията и .т.н.Като карам по празниците като няма никой по улиците се усеща доста по малък разход.С една дума аз лично немога да го уточня моя разход градско от 7 до 10 всичко си зависи от потока коли и сфетофарите.А извън София казвам извън СОФИЯ демек фащам магистралата после Пещера Пазадржик после малко горско каране със завой се нагоре курорт Св,Констанин после пак надолу пак магистрала чак до Смолян и колата даде точно 5.9 л./100 км.
                  Toyota Celica 98-7AFE
                  Ex:Fiat Bravo JTD

                  Коментар


                    #24
                    Колега ако говориш за София това вече не е градско а задръстено и там разход не се гледа. Ако искаш да ти е по малък разхода в София е важно да си подбираш маршрута. Точно за 5мин. трафика става голям и ставаш част от него. По добре да тръгна в 7:00 и да пристигна в 7:20 и до 8:00 да си пия кафето от колкото да тръгна в 7:10 и до 7:55 да стоя в колата по задръствания. Нека колегата да я покара, да и се нарадва, да свикне как да я кара и тогава вече да си прецени дали може да я кара икономично или трябва да търси проблем.

                    Коментар


                      #25
                      chaveto написа:
                      Колега ако говориш за София това вече не е градско а задръстено и там разход не се гледа. Ако искаш да ти е по малък разхода в София е важно да си подбираш маршрута. Точно за 5мин. трафика става голям и ставаш част от него. По добре да тръгна в 7:00 и да пристигна в 7:20 и до 8:00 да си пия кафето от колкото да тръгна в 7:10 и до 7:55 да стоя в колата по задръствания. Нека колегата да я покара, да и се нарадва, да свикне как да я кара и тогава вече да си прецени дали може да я кара икономично или трябва да търси проблем.
                      Така е колега напълно съм съгласен с теб и аз вече тръгвам по рано то иначе верно само 5 мин. и край аз говерех че сега зимата завишава разхода поне при мен с 2 литра отгоре пък и аз казах че пътя ми е 6 км като се има на предвит че на 4 км е загряла вече добре .
                      Toyota Celica 98-7AFE
                      Ex:Fiat Bravo JTD

                      Коментар


                        #26
                        колеги така и смятам да направя,да я покарам поне 2-3хил.за да и свикна и тогава да видя как е.досега само бензинови съм карал и така.благодаря на всички отзовали се. :D :D :D :D :D
                        impossible is nothing

                        Коментар


                          #27
                          jenti написа:
                          Иначе да ти падне под 5 разхода на извънградско просто забрави , заводски на 1.9 JTD му дават 4.8/100
                          Изключително рядко, но се случва. Май само веднъж съм засичал толкова на Бравата - бях сам, София-Русе-София, спокоен пък, с около 100 км/ч. Иначе все около 5.1-2-3 се върти.
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар

                          Working...
                          X