Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново жтд във форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ново жтд във форума

    Колеги да се похваля,вече съм горд собственик на фиат браво жтд-2000г.колата я взех преди 10-на дни,и ставам редовен член на форума.имам няколко въпросчета надявам се да ми помогнете.1.маслото е сменено преди 6500км използвано е кастрол.днес забелязах че е на минимума.аз искам да използвам селениа.да го смениам ли направо или мога да купя някакво друго в малка расфасофка и само да долея докато стане време за смяна.2.като издърпам штеката за маслото оттам духа,не много силно,но духа,същото става и когато отвия тапата за наливането на маслото,само че много по-силно,там направо си духа яко.това съм го гледал на не много загрял двигател,ако има ниакакво значение.мисълта ми е,че съм чувал че това не е много добре,но голям проблем ли е трябва ли нещо да правя или мога да си карам и така.3.на таблото долу в ляво като запаля двигателя мига една лампичка в продължение на 20-30с.как да я опиша все едно е някаква спирала.какво показва тя.4.нормален ли разход 7 на 100.извънградско.15км.сутрин в 7ч и 15км.вечер към 10-11ч..като колата кажи речи загрява половината растояние.раэхода е замерен пълно-пълно,и нормално каране превключвам на около 2200обр.скорост 80-90км/ч.работи около 5мин.на място,преди да тръгна.надявам се на отговори.
    impossible is nothing

    #2
    ЧЕСТИТО КОЛЕГА1. По добре смени маслото и всички филтри- горивен, двата въздушни, маслен. Провери си и ремъците, както и маслото в скоростната кутия2. И на моята духа, обаче върви като щура, не харчи масло. Ако и твоята не харчи с времето, нямаш проблем.3. Лампата е за изгоряла подгревна свещ. ( може да са ти изгорели и повече) Сменяй ги, при тоя студ ще се тормози мотора при палене и т.н.4. Разхода за незагрял мотор е нормален, иначе трябва да е около 5-5.5л/100км извънградско
    Fiat Bravo 1.9JTD 1999

    Коментар


      #3
      лампичката не свети винаги,веднъж светне,веднъж не.защо е така.забравих да попитам,стрелката за температурата не стои в средата а едно или две деления на долу.стигне до едно деление под средата и като карам под 2000обр пада на долу.може ли да се влияе разхода от това.
      impossible is nothing

      Коментар


        #4
        Смени си маслото защото не се знае какво точно е сипано, освен ако не си взел колата от твой познат.Не е хубаво да духа, затова си провери отдушниците на двигателя. До колкото знам при Фиат е някаква кутия отзад на двигателя, свали и я измий или си купи нова. При мен въпросната кутия е вградена в капака на клапаните.Имаш изгоряла една или повече свещи и затова от време на време мига.

        Коментар


          #5
          Имаш май и проблем с термостата......
          Fiat Bravo 1.9JTD 1999

          Коментар


            #6
            kassavetov написа:
            Имаш май и проблем с термостата......
            Май,май си прав
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #7
              kassavetov написа:
              Имаш май и проблем с термостата......
              Повечето JTD-та го имат тоя проблем. Но при положение, че 45 минути я карам в града, задръствания, слизам и пипвам радиатора - а той е блокче лед - не знам да е проблем в незатварящ термостат - едновременно с това - вътре си е топличко...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                да и при мен парното си духа топло но четох,че трябва да застане в средата и да не мърда.
                impossible is nothing

                Коментар


                  #9
                  veskra123 написа:
                  да и при мен парното си духа топло но четох,че трябва да застане в средата и да не мърда.
                  Абе така казват наистина, но и аз ще повторя казаното от jenshen 73.Иначе честита придобивка. Със здраве да си я караш колицата. Що се касае за разхода 7 л. извънградско - множко ми се вижда. Аз правя такъв разход в града. В студеното време отива към 8 литра, лятото около 6 л. в града. Извънграда 4,6 - 5 л. зависи от стила на каране, климатроника и прочие.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #10
                    Зиме, лете, при минус 9гр, стрелката трябва да ти стои закована по средата.Ако не - тичай за термостат и да смениш и датчика му !!!!!!!
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      добре колеги,а за разхода дали е виновен термостата или трябва да търся проблема в дебитомера или и аз не знам.
                      impossible is nothing

                      Коментар


                        #12
                        Разход 4/100 не очаквай.Извънградско, но само извънградско - 6-6.5/100 при нормално каране.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          kimirai написа:
                          kassavetov написа:
                          Имаш май и проблем с термостата......
                          Май,май си прав
                          Аз поне никъде не прочетох колегата да казва, че не загрява. До колкото разбрах колата загрява за половината разстояние от това което изминава :D Иначе ако стрелката не застане на 90*С наистина имаш проблем. И при мен така заставаше почти до средата и само в града отиваше на 90* и като се позасиля отново слизаше. Смених термостата и сега застава на 90 и от там не мърда.

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            Разход 4/100 не очаквай.Извънградско, но само извънградско - 6-6.5/100 при нормално каране.
                            Това категорично не е вярно. Разход между 4.8-5.5/100 е абсолютно нормален при нормално каране с около 100 км/ч извън града. 6.5 и дори 6/100 Бравата на баща ми не е стигала никога независимо от карането, товара и климатик. Толкова ще даде ако се кара със 130, включен климатик и натоварена, но не е пробвано. Иначе колегата да си сменя термостата и да не умува. Стрелката трябва да е точно по средата и да не мърда от там.
                            She was only a whisky maker but he loved her still.

                            Коментар


                              #15
                              Хайде да свали до 4/100 тогава.Има да мине през термостат, да чисти МАФ, МАП и какво ли още не
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X