Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги да питам 1,7тд на мястото на 1,7 чист за типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги да питам 1,7тд на мястото на 1,7 чист за типо

    Както писах и развихме темата колеги,да не пускам нова реших да я редактирам тази. Намерих мотор 1,7тд ще стане ли да го сложа на мястото на старият блокирал мотор.Та всъшност ще стане ли да го монтирам.....

    #2
    Re: Колеги както карам нещо стана.....

    teodor19 написа:
    Както си карам с 40 км на 4етвърта и исключих и тя угасна пробвах на скорост запали изфорсирах я пуснах гаста угасна и краи.пробвах на стартер ама неще нещо блокира.......проверих ремъка нищо му няма нищо...мисля основни лагери......
    Сичко ОК, ама какъв е двигатела?
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #3
      Защо точно основни лагери? Има ли някакъв паразитен шум?
      Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
      Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
      FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
      Powered by Total & Fobos LPG

      Коментар


        #4
        Ако е с ангренажен ремък защото колата не се знае каква е все още провери освен ,че е цял дали зъбите му не са се изронили.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          ами дизел е 1и7.....лампата ми светеше за налягането,но като карам с по високи обороти угасваше... това почна да го прави от няколко седмици и не му обърнах внимание и блокира.не е ремъка,проверих го тои двигателч не6те да се върти.....на скорост също като го расглобя ще разбера,ама мисля че са основни лагери..........

          Коментар


            #6
            teodor19 написа:
            ами дизел е 1и7.....лампата ми светеше за налягането,но като карам с по високи обороти угасваше... това почна да го прави от няколко седмици и не му обърнах внимание и блокира.не е ремъка,проверих го тои двигателч не6те да се върти.....на скорост също като го расглобя ще разбера,ама мисля че са основни лагери..........
            Добре де, ха обясни ми, свети ти червена лампа за ниско налягане на маслото и ти караш - защо, на какво си се надявал, че ще се размине ли? Ей на тва се чудя понякога - масово хората карат докато се счупи, без да се мисли, че покрай това счупване ще се счупят и много други неща.Успех.

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Ако е с ангренажен ремък защото колата не се знае каква е все още провери освен ,че е цял дали зъбите му не са се изронили.
              Много е грешно това, че когато е с ангренажен ремък не трябва да се пали на скорост. Ако всичко е изрядно няма никаква причина да прескочи или да изрони зъбите ремъка. Проблем се получава когато има някакви затягания по нещата който се въртят от ремъка и когато се опита запалване с голяма скорост на ниска предавка. Виждал съм изронени ремъци от затягаща водна помпа, ролка..................До автора може да опита да включи на 5-та и да бута колата назад, ако са повлекли лагерите така като го направиш това за 100-на метра и после ще запали, но не за дълго. Стига нещо да не е посиняло и заварило.

              Коментар


                #8
                chaveto написа:
                Tornado написа:
                Ако е с ангренажен ремък защото колата не се знае каква е все още провери освен ,че е цял дали зъбите му не са се изронили.
                Много е грешно това, че когато е с ангренажен ремък не трябва да се пали на скорост. Ако всичко е изрядно няма никаква причина да прескочи или да изрони зъбите ремъка. Проблем се получава когато има някакви затягания по нещата който се въртят от ремъка и когато се опита запалване с голяма скорост на ниска предавка. Виждал съм изронени ремъци от затягаща водна помпа, ролка..................
                Цитираш мен ,но никъде не съм споменал нищо за палене на скорост.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Аз си помислих, че си написал това за ремъка заради това където е пробвал да пали на скорост. Ако съм те обидил се извинявам, но аз така разбрах поста.

                  Коментар


                    #10
                    кола диагностика

                    работи ли стартера има ли ток какво свети по таблото и каво гасне по различно CODE гасне ли
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Бе той човека съсвем ясно си го е описал. Едва ли има друг проблем освен по лагерите на кол вал. Само че най вероятно да е биелен/и/ а не основни. Сваляй картера само и провери.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        ами то целия мотор за боклука на много километри е духаше през капачката дето се налива маслото..според вас колко ще струва ремонта на тоя агрегат.Бутала 150 лв. на бройка оборудвани със сигменти и биелен болт...лагерите не ги зная колко са ама и те към 100 лв. по 30 лева на цилиндър шлаиф.за вала 40 лв.гарнитури на глава 25лв. гар. картера гледах 5 лв.. ремак агр. 30 лв. ролки две едната оптяжна 40 пар. 30 лв.. че и маслените пулове и те лопат като стар локомотив те 8 компл. 150 лв. то маи не си заслужава да се захващам..дайте мнение тя колата зела дала...себестоиноста и не е такава..... от части колко ще сабера ако е 800 лв. пак добре....

                        Коментар


                          #13
                          колега търси по моргите необорудван двигател и ползваш твоите части пък може да ги помолиш да не свалят главата ако може и да им предложиш твоята аз така направих и ми излезе около 450лв. на една фиеста 1.25 16 v все пак това е мое мнение
                          Fiat Marea 1.9 Jtd 110 hp
                          ----------------------------
                          Peugeot boxer ІІ 2.2HDI
                          ____________________

                          Коментар


                            #14
                            благодаря....абе на тая криза,ама и те държат цени да им се невиди.ако е бенз. по лесно ама то дизел

                            Коментар


                              #15
                              сега по моргите има всичко само пари да имаш пък и морги много дано да намериш някой читав мотор
                              Fiat Marea 1.9 Jtd 110 hp
                              ----------------------------
                              Peugeot boxer ІІ 2.2HDI
                              ____________________

                              Коментар

                              Working...
                              X