Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със светеща индикация дюза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със светеща индикация дюза

    Здравеите колеги.Преди два дена си купих фиат Браво 19jtd.До днес и ниамаше ништо.светнами лампата за дюзите,огасих колата кога да запали неможа да запали след ниаколко опита запали.Но трудно ми пали, наи на края но лампата си свети.Реших да отида на маистор които ми го качи на компа и ми каза че е дачик на пазпределителен вал.Има и нешто друго като дам на контакт и исчакам около20 секунди запали.Ако може помагаите,ште бада благодарен предварително.

    #2
    Диагностика ти трябва.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Диагностика ти трябва.
      Е нали я е диагностицирал бе - датчик разпределителен вал. Всъщност му трябват уроци по Български Език, че пише много неграмотно.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Ходих на диагностика това ми казаха.До колко то чета в форума може да е и от помпата в резервоара,направи ми впечатление когато сам на контакт и изчакам малко нешто в резервоара каже цък и тогава пали.

        Коментар


          #5
          Колата като запали няма проблем но свети тази вапросна лампа.

          Коментар


            #6
            Щом свети значи или има записана грешка и затова не гасне или някой датчик не е в час. Но ако датчика на разпределителният вал не е в час въобще няма да запалиш. Грешката за датчика на коляновият вал и разпределителният ако не се лъжа е една и съща или поне при мен когато съм си играл да ги изключвам ми записваше една и съща грешка и за двата датчика. Както ти каза колегата @emzo трябва ти диагностика, но качествена.

            Коментар


              #7
              Колата като е студена пали а топла неможе да запали

              Коментар


                #8
                ОТ този датчик на вала е.Доста колеги имаха този проблем, и по доста теми е писано!
                Тря'а напиша нещо тука, нали

                Коментар


                  #9
                  Само,че от датчика на коляновият вал гасне на топло и като изстине пали а не от този на разпределителният вал.

                  Коментар


                    #10
                    На коляновият не е ли за оборототе.Колата не ми гасне,запали ли на студено нямя проблем.

                    Коментар


                      #11
                      Ето я темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E0%F2%F7%E8%EA има още теми за този датчик, но тази мисля ще ти свърши работа. Щом имаш датчик за пробата остава само да го смениш и да видиш дали ще пали. Смяната е за няколко минути.

                      Коментар

                      Working...
                      X