Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво проблем с ... ? - видео

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво проблем с ... ? - видео

    http://www.youtube.com/watch?v=MFh_XQsn7ZEСлед като ходих на 2 сервиза и на двата ми каза различни неща, едните скоростна кутия други съединител ... та искам да попитам и тук според вас тоя звук от какво може да се получава? Чува се когато отпусна (дори с много малко) педала на газта при 1 и 2 скорост на трета вече не се чува тоя звук. Освен, че стърже така и забива предницата а като натисна съединителя се оправа спира, да стърже така и си върви гладко ... Колата е от подписа ...П.П. Червените линии съм ги сложил за да се ориентирате къде долу горе се чува.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

    #2
    колега ,така както слушам не ми звучи на двигател.по скоро нещо в скоростите май.по клипа е по трудно но шума се увеличава от: 1 обороти на двг? 2 обороти на колелата твоята кола е с демпферен маховик мисля ,може той да се е разпаднал или пружина от него и да стърже в кожуха на скоростите Във всеки уважаващ се сервиз ще ти кажат с точност,шума е доста жесток ми се струва

    Коментар


      #3
      Не не звука 100% не е от двигателя ... а шума се увеличава когато колата пада в по ниски обороти да речем от втора на първа или от трета на втора ... трябва да задържа повече съединителя да може да си влезе нормално в необходимата мощност за да не стърже толкова брутално ... а като свалям от 5 на 4 или от 4 на 3 почти не се усеща това стържене...
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

      Коментар


        #4
        Като потегляш с малко газ тресе ли ти, вибрации някакви?

        Коментар


          #5
          намирай някой да сваля скоростите и ще се разбере.ако не е маховика то сигурно са лагери на скоростите .защо не източиш маслото ако можеш и виж дали в него има стружки.това може да ти помогне за диагностиката.

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            Като потегляш с малко газ тресе ли ти, вибрации някакви?
            Не нормално потегля няма вибрации и не тресе, за това си мисля, че варианта с маховика се изключва ... но знае ли човек.
            grandmen написа:
            намирай някой да сваля скоростите и ще се разбере.ако не е маховика то сигурно са лагери на скоростите .защо не източиш маслото ако можеш и виж дали в него има стружки.това може да ти помогне за диагностиката.
            Мерси колега! Тея дни съм малко зает и няма да имам време да се занимая но началото на другата седмица ще я погледна и ще пиша каквто е състоянието.
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

            Коментар

            Working...
            X