Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете колеги-мареята ми спря да варви над 100 не вдига

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете колеги-мареята ми спря да варви над 100 не вдига

    Помогнете колеги-мареята ми спря да варви над 100 не вдига.Става вапрос за турбо дизел 100 к.с.На ниски обороти вЪрви добре но трагне ли да набира вЪрви до кам 100 и забива муцуната направо се мъчи все едно не и стига горивото ту набира ту спира.А на място работи добре и не прекъсва.Моля за мнения откаде да започна съживяването и. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

    #2
    Виж изолацията на предния капак да не е провиснала над дупката за въздушния филтър и да я запушва.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      изчисти си сондата в резервоара и смени филтрите

      Коментар


        #4
        Първо трябва да уточним дали е свързано с движение с над 100 км/ч, или с конкретни обороти. Като забие муцуна, и върнеш една предавка, пак ли не върви ? И все пак - какъв е точният модел двигател, защото в мареа има 2 турбо дизела по 100 к.с.

        Коментар


          #5
          И аз имам подобен проблем и не мога да го реша.Моля и на мен да помогните.Както си карам колата ми светва червената лампа наподобяваща на дюза и колата ми забива(губи мощност).Колата е фиат Мареа 125 2,4 ТД-125 к.с.Смених управляващата дюза с idle lift sensor,реостатния датчик на газта,но пак съшият проблем.
          samo fiat

          Коментар


            #6
            Ами ние няма как да помогнем. Тук никой не е гадател, за да познае защо ти светва лампата. Трябва да отидеш на място, на което да направят качествена диагностика, а ако не намериш такова - отиди на място на което да прочетат грешките. Обикновено отпред също пишат че правят "диагностика", но всъщност само четат грешки, трият ги, и ти казват дай 40 лева.

            Коментар


              #7
              Ами имам technotest reflex 4140 и правих диагностика но ми дава грешка само в подгряването, но няма нищо общо с проблема.Просто имам изгоряла свещ.
              samo fiat

              Коментар


                #8
                fia_mar написа:
                Ами имам technotest reflex 4140 и правих диагностика но ми дава грешка само в подгряването, но няма нищо общо с проблема.Просто имам изгоряла свещ.
                Колегата горе ти е писал-читава диагностика.Нестава само със закачане на кабели.Има неща които няма как да бъдат свързани с проблема.Като начало разбери колко надува турбото и разтоварва ли се при достигане на зададената стойност.Този модел с виза не се чете така че потърси друго решение.Успех!!!

                Коментар


                  #9
                  fia_mar написа:
                  И аз имам подобен проблем и не мога да го реша.Моля и на мен да помогните.Както си карам колата ми светва червената лампа наподобяваща на дюза и колата ми забива(губи мощност).Колата е фиат Мареа 125 2,4 ТД-125 к.с.Смених управляващата дюза с idle lift sensor,реостатния датчик на газта,но пак съшият проблем.
                  Отиди на’’Пещерско шосе’’- ’’Динекспрес’’. Има един висок момък с очила /забравих му името/-той прави диагностиката. Другия сервиз е до Митницата.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар

                  Working...
                  X