Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адаптира ли се ТД100 към начина на шофиране?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Адаптира ли се ТД100 към начина на шофиране?

    От известно време насам почнах да пътувам доста извънградско и забелязах някои аномалии, които до сега в двугодишното ми шофиране с тази кола изцяло градско не ги бях забелязвал. Накратко ще разкажа проблема. За студентския празник изминах около 450 км извън града и 80 км в София за 60 лв нафта. Учудващо за мен разходът беше идеален. След като се прибрах и заредих за 50 лв ( изразходвани само в София ) изминах към 330 км, което прави около 8/100. Но след това, при следващо зареждане колата започна пак да харчи 10/100... Наложи ми се да излезна пак извънграда, но минах този път около 150 км, после в София пак харчеше малко, но този път към 8.5/100... Но този път само в рамките на 120 км градско. Т.е. колкото повече километри съм изминал извън града, толкова по-дълго време след това се задържа разходът 8/100. И идва по едно време моментът, в който започва пак 10/100 да лапа и там остава. Та до колкото аз знам, този двигател не е с компютър и няма тази технология за адаптиране към начина на шофиране. Тогава какво му влияе? И има ли начин да се симулира на място по-споккойно каране? Защото в София както и да я карам - дори с ръчкане, дори да я галя, разходът е твърдо 10 на 100!!!
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    #2
    Откъде накъде? Не бях чувал подобно нещо досега!
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      Аз мисля, че този мотор също е с ЕКУ (виж в дясно от жабката), което би дало отговор "да" на въпроса ти.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Паралеса, знам, че те бива в даването на абсолютно тъпи постове...Ракамбол, разглобявал съм жабката и да има има нещо наподобяващо ЕКУ, но не съм сигурен дали е ЕКУ-то, затова и питам.
        www.CarProfi-BG.com
        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
        Най-атрактивните цени в София!

        Коментар


          #5
          Не, нямаш стъпков мотор.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            колега бях собственик на мареа 1.9тди 98г. моят разход беше 6,5л. комбинирано каране.провери си термостата на кое деление ти стои температурата трявада държи 85-90градуса за да се изключи обогатителя.ако я караш студена и нямаш парно за това ти гори толкова много.

            Коментар


              #7
              По мои наблюдения и това, което съм чел за мотора фунция обучение няма. @crush още от темата за магнитите ти споменах, че разходът е много разтегливо понятие, но ти не вярваш! :D
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                1. FIAT нямат TDI мотор.2. Термостатите на TD100 са 75градусови.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  1. FIAT нямат TDI мотор.2. Термостатите на TD100 са 75градусови.
                  И разхода на тд100 е твърдо над 9 в София. Единствено лятото ми спада малко, но преди да сложа 16-ките.При мен обогатителя е постоянно включен и колата си държи 1000 оборота независимо дали е загряла или студена. Може и от това да лапа малко повече в задръстванията.Колега не знам дали си забелязал, но след като изкараш колата извънградско след това работи доста по-добре, преди да я погнеш отново само с градско - поне при мен работи малкоп по-меко и не пуши толкова.
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    #10
                    Стана ми интересно. Всеки път до капачката ли е зареждано? На една и съща бензиностанция ли?
                    Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      Всеки месец я засичам по един и същ маршрут от 700 км /с минаване през Хаибоаза или Котленския/-твърдо 6/100.Градско нямам.
                      BRAVA TD100 ELX `98

                      Коментар


                        #12
                        Само дето темата не е за разход !!!!
                        Адаптира ли се ТД100 към начина на шофиране?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Само дето темата не е за разход !!!!
                          Адаптира ли се ТД100 към начина на шофиране?
                          Извинявам се.За ~60 000 км. не съм забелязал TD100 да се адаптира към друго освен към плавното и рязкото подаване на газ.
                          Marea TD100

                          Коментар


                            #14
                            тд100 има компютър лукас които е под жабката.няма адаптация към карането
                            тел.0897943620

                            Коментар


                              #15
                              Ясно значи, няма адаптация... Всъщност идеята ми дойде от новите мотори мултиеър ( знам, че са бензинови, но все пак правех някаква асоциация ). А как да си обесня друг ефект? Примерно, тръгвам с много газ - първа, втора и в момента, в който включа 3та натискам съвсем леко педала, в последствие мотора продължава да набира ( като по инерция ) и след няколко секунди се връща според натискането на педала... Също така ми прави впечатление, че след като съм я изюркал и спра държи 1000 оборота и след няколко секунди почва плавно да ги сваля до 900...
                              www.CarProfi-BG.com
                              Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                              Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                              Най-атрактивните цени в София!

                              Коментар

                              Working...
                              X