Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешки на МАФ сензор(дебитоер) и ЕГР

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешки на МАФ сензор(дебитоер) и ЕГР

    Когато закарах колата на диагностика ми излизат грешка на дебитомер и ЕГР система. След истриване и едно кръгче пак се появяват а колата мисля че си върви нормално и преди и след диагностиката държи си 900 оборота на презан ход няма предърпвания и тем подобни. Като исклщчим леки вибрации от към съединителя когато потеглям но съвсвм леки. Но него ще го сменям на пролет. Та въпро са е от какво може да е тоя проблем
    FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
    Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

    #2
    Покарай я със разкачена букса на MAF-а, ако няма разлика във вървежа - за смяна е. Едно хубаво почистване (в подписа ми има линк как да го направиш) преди закупуването на нов !!! А нов е 134лв ОРИГИНАЛЕН БОШ !ЕГР го затапи с ламаринка(ликвидация един вид) или разглобяваш и чистиш клапана.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Аз го вадих за почистване изглеждаше като нов напръсках го с контактен спреи понеже се испарява на 100 процентаи не остава мазно от него. Но немога да разбера да има голяма разлика. А като карам с откачена букса каква трябва да е разликата каъм по лош вървеж или кум по добър и колко време да в карам с откачена букса.
      FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
      Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

      Коментар


        #4
        RC_MIRO написа:
        Аз го вадих за почистване изглеждаше като нов напръсках го с контактен спреи понеже се испарява на 100 процентаи не остава мазно от него. Но немога да разбера да има голяма разлика. А като карам с откачена букса каква трябва да е разликата каъм по лош вървеж или кум по добър и колко време да в карам с откачена букса.
        Видял си му сметката на дебитомера най вероятно.
        Marea Weekend HLX Jtd 110

        oO(_)____////____(_)Oo

        Коментар


          #5
          Май май ... @RC_MIRO - при разкачен - колата върви по-зле/бавно.Ако няма разлика при тебе, дебтиомера е заминал, а шанса като чета, да си му видял сметката е мноооого голям.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Защо някаде в темите тук пишеше, че е правено и с такъв спреи. Е поне не тръгна по зле от преди почистването ако си е бил заминал по лошо нямало как да го направя. Сега и за него да давам пари добре че не е 300лв
            FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
            Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

            Коментар


              #7
              А при мен беше точно обратното-като откачих буксата на дебитомера си намрази гумите... направо ровеше асфалта.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                някои може ли да ми каже номера на тоя дебитомер зада потърся нов
                FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
                Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

                Коментар


                  #9
                  Ами ако твоя работи ???0280218019 само от Ауто+ или Киров !--------------3к мнения
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар

                  Working...
                  X