Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатор за 2.4 тд мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    пресен отговор от днес.аз съм с фиат брава 1.9тд и 2008-ма януари месец и купих 75 ампера.Стария мисля че беше 55 или нещо подобно.когато аз си купих моя след 2 дни омегата на брат ми(2.5тдс) и тя остана без акумулатор.и на нея и купихме 75 щото.. нали такъв го били давали.и днес хоп.. пак няма акумулатор.отидохме и му взехме 95 ампера.. малко по голям е от 75, ама той има място.затова според мен по-добре е на по-мощен мотор-мо голям акумулатор.

    Коментар


      #17
      Dimo_J написа:
      пресен отговор от днес.аз съм с фиат брава 1.9тд и 2008-ма януари месец и купих 75 ампера.Стария мисля че беше 55 или нещо подобно.когато аз си купих моя след 2 дни омегата на брат ми(2.5тдс) и тя остана без акумулатор.и на нея и купихме 75 щото.. нали такъв го били давали.и днес хоп.. пак няма акумулатор.отидохме и му взехме 95 ампера.. малко по голям е от 75, ама той има място.затова според мен по-добре е на по-мощен мотор-мо голям акумулатор.
      Стига щуротии! Придържайте се към размерите дадени от производителя! А иначе може да сложите и 250Ah акумулатор в багажника, но въпросът ми е, с какво ще го зареждате? В крайна сметка не сме в Сибир! А това, че на брат колата два пъти остава без акумулатор не е заради малкият размер, а вероятно заради недозареждане от алтернатора!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        производителя на кое??? На автомобила или на акумолатора? Щото за мен е щуротия дизелова кола да е с акумулатор 60ач ,особено при нашите хубави температури от по -10-15 ,че и на моменти -20 Винаги има разлика в предписанията на производителите на акумулатори и на самия автомобил,за мен е важно на самия акумулатор в каталога какво пише-има си всяка марка и модел кола Единствените дизелови автомобили с акумулатор 60ач,които знам са френските комър-риъл и пак не всички В каталога на "Банер"-австрийски производител-пише за дизеловите мареа,браво и брава 74 ач,лично го видях ,като купувах своя. А тоя въпрос-какво ще ги зареджда си има отговор-алтернатора,колкото зареди толкова е нужно значи(ако е изправен) и давам следния аналог 60ач акумолатор за дизелова кола,повече от това няма да пусне...но примерно 95ач-ДА няма да го зареди напълно,но ще го зареди колкото си е нужно,примерно 70...Не е грешка слагането на по-голям акумулатор-впрос на избор,грешка е обаче слагане на по-малък.
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #19
          paralesa написа:
          производителя на кое..............
          Не ми се спори по темата, а пък с теб съвсем! :D Има изписани много теми по въпроса, просто исках да напомня. Оригиналният акумулатор за JTD105 e 60Ah и то с много по-малък стартов ток от онова време, когато е произведен въпросният мотор. Големият акумулатор ще се зареди добре само ако автомобила се кара предимно междуградско!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            Това е по каталог.
            Прикачени файлове
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар

            Working...
            X