Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютърна диагностика на Marea 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Вижте снимки на двигателя на тази в Плевен,а втората е на една в Русе - 1999г.По тях може да се открият многото разлики! Моята е 1999 - 105 к.с. и е като втората
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Дайте линк да я видим.JTD110 е супер избор.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        имам 1 малко въпросче .... има ли някаква по - голяма разлика между 105 и 110 освен в маркучите от и към турбото които най-много се набиват на очи .... и 5-тте кончета повече >? /говоря за разлика по електроника, дюзи и т.н/
        AUDI 1.8 20V TURBO
        ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

        Коментар


          #19
          ivan_dice написа:
          имам 1 малко въпросче .... има ли някаква по - голяма разлика между 105 и 110 освен в маркучите от и към турбото които най-много се набиват на очи .... и 5-тте кончета повече >? /говоря за разлика по електроника, дюзи и т.н/
          Май най-вече турбината е с променлива геометрия, а от там нататъка сигурно идват и промени по електрониката.
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #20
            emzo написа:
            Дайте линк да я видим.JTD110 е супер избор.
            Ето я http://www.mobilen.bg/11256716524971233 А тези са в Русе http://www.mobilen.bg/11258995528467143 http://www.mobilen.bg/11252955055257965

            Коментар


              #21
              ivan_dice написа:
              имам 1 малко въпросче .... има ли някаква по - голяма разлика между 105 и 110 освен в маркучите от и към турбото които най-много се набиват на очи .... и 5-тте кончета повече >? /говоря за разлика по електроника, дюзи и т.н/
              Други дюзи, друг дебитомер, турбина с променлива геометрия.Същите Нм.По-икономичен двигател като цяло.

              Коментар


                #22
                Geraka написа:
                ivan_dice написа:
                имам 1 малко въпросче .... има ли някаква по - голяма разлика между 105 и 110 освен в маркучите от и към турбото които най-много се набиват на очи .... и 5-тте кончета повече >? /говоря за разлика по електроника, дюзи и т.н/
                Май най-вече турбината е с променлива геометрия, а от там нататъка сигурно идват и промени по електрониката.
                Също термостат, дебитомер, дюзи, ЕГР......вероятно има още.
                Marea Weekend HLX Jtd 110

                oO(_)____////____(_)Oo

                Коментар


                  #23
                  Външно - решетката на бронята е черна ,а на тези от `99 - в цвета на купето. А може и да не е производствен признак - не знам

                  Коментар


                    #24
                    ogi28b написа:
                    emzo написа:
                    Стрелката за охлаждащата течност трябва да стои закована на средата и да не мърда, ако не стига средата - нов термостат (120-130лв) - ето ти причина да сваляш цената.Не трябва да пуши отзад.Съвсем лееееко във високите обороти.
                    Може би трябва да уточним, че има и по-"студени" термостати, които поддържат 70-72 градуса, и стрелката стои 1 точица по-надолу от средата.
                    Моя явно е от най-студените - през лятото от средата не мърда, но през зимата - от средата на средата не мърда... И няма излишни кинти сега за термостат, предвид липсата на разлика в папането...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      Всички термостати за Мара 105 в PDF-ите по-долу.Всичките са на 88гр.
                      Прикачени файлове
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        emzo написа:
                        Всички термостати за Мара 105 в PDF-ите по-долу.Всичките са на 88гр.
                        Явно и моят е прецакан - седи една точка под средата, само че при мен са повече деленията т.е 80гр и стрелаката в зависимост от натоварването се движи до средата....а понякога и по-нагоре....абе самият уред нещо не е наред, подскача стрелката понякога!Зиме-лете седи около една позция, ако не се присети да подскочи!
                        Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                        Коментар


                          #27
                          Какво стана с тази Марея, взе ли я вече? Цветът и е като на моето Фиатче :D
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            #28
                            Не съм я взел още, но ще я прегледаме! Ще ми се обаче да поогледам още насам- натам, да не се хвърлям на първата.. А и ми се струва, че цените след нова година ще паднат още малко, а и тая ми се струва, че са и множко парите. Но ще я пробваме де!!!

                            Коментар


                              #29
                              След нова година цените ще паднат, но ще се повишат (за пореден път) екотакси, такси в КАТ, гражданска отговорност, каско и всичко възможно (екотакса - става дума за нов внос), иначе успех !
                              Impossible is nothing !

                              Коментар


                                #30
                                Имам въпрос към колегите от Плевен - какво ви е мнението за Италбулком (сервиз, цени, компетентност, качество на ремонти и т.н.)? И алтернативни варианти за сервизи и специалисти на територията на Плевен, които наистина разбират от JTD!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X