Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане от към двигателя на JTD - Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чукане от към двигателя на JTD - Решено

    Днес се прибирам и тъкмо бях минал около 20 км и викам я да заредя че бая падна стрелката, спирам си музиката и тогава чух ритмично тракане от двигателя. Заредих, тръгнах, но разбира се тракането не изчезна. През първите 15 км. които изминах със сигурност не се чуваше никакво тропане или тракане. Прибрах се бавно и внимателно без юркане и отворих капака да чуя от къде тропа. Тропането се променя с оборотите и доста ясно се усеща от към горивната помпа. Тропането е силно и се чува добре на поне 5 метра от колата. Колата не гасне и като изключим тропането си върви нормално.Моите съмнения са за заминаваща помпа. Утре ще закача унидиага да видя какво налягане прави и ще откачим пистовия ремък за да видим дали няма да спре да тропа.Другите съмнения са за някаква ролка по ангренажа.Някакви идеи.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    Нямам идея как ти трака но голямо тракане имах когато се скъса демпферната шайба на предното ми JTD. Звука се чуваше от много места преди да го разбера че е от шайбата.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Утре ще направя едно клипче да се чуе.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        Металическо чукане може да се чува и от дюза(кофти разпръсквач).Имам една такава.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          После се надявам да се чуе на клипчето. Чува се точно от помпата и даже се усеща като се пипне двигателя. Честотата на чукането е доста по малка от тази на оборотите, например при 3500 оборота се чуват 4-5 чуквания в секунда.Междувременно очаквам предложения къде да я карам да я ремонтират ако излезе от помпата.
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            #6
            Обтяжната ролка е крива. Ще видим какво още ще излезе.
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #7
              Вече няма шумове. Причината е била изкривена обтяжна ролка и много шумяща паразитна на пистовия ремък. Вече съм с нови ангренажен и пистов ремъци.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8
                vsd написа:
                Вече няма шумове. Причината е била изкривена обтяжна ролка и много шумяща паразитна на пистовия ремък. Вече съм с нови ангренажен и пистов ремъци.
                Малкия дявол този път... Водната помпа смени ли я в крайна сметка?

                Коментар


                  #9
                  Не, не съм. Старата си е добре засега. Не тече, не вие и т.н. Засега няма да я пипам. Вече обаче съм съвсем сигурен че лагерчето на шайбата на климатика е за смяна. Доста стърже и има луфт.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    Преди седмица мой братовчет ме изправи на нокти с обаждане че колата загряла много.Алфа 156 2.4jtd.В крайна сметка точно водната помпа,турбината се отлепва.Помислете стрували си да я икономисате при смяна на ангренажа?Успех!!!

                    Коментар


                      #11
                      Въпроса не е в икономията, а в това че шанса новата да е по-смотана от старата винаги го има.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #12
                        vsd написа:
                        Въпроса не е в икономията, а в това че шанса новата да е по-смотана от старата винаги го има.
                        Айде честито Влади
                        Toyota Celica 98-7AFE
                        Ex:Fiat Bravo JTD

                        Коментар

                        Working...
                        X